Strona Główna
Marsz na rzecz pokoju na świecie.
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 08, czerwiec 2017 00:19
Dzień Dziecka można świętować na różne sposoby. Nie należy w tym dniu zapominać o dzieciach nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na świecie wszędzie tam, gdzie rozgrywają się konflikty zbrojne. Dzieci i młodzież z naszej szkoły, a także nauczyciele w ten wyjątkowy dzień przyłączyli się do organizowanego przez ONZ Błękitnego Marszu Pokoju pod hasłem „Chcę pokoju na świecie”. Akcja przybrała kolor błękitu, stąd koszulki, baloniki i oprawa artystyczna marszu, który barwnym korowodem przeszedł uliczkami Tarnowca, wzbudzając zaciekawienie przechodniów. Uśmiech na twarzach dzieci i okrzyki „Chcemy pokoju na świecie” sprawiły, że forma wyrażenia solidarności z dziećmi na całym świecie, przybrała wyjątkowo uroczysty charakter.
Listy z Paryża.
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 06, kwiecień 2017 07:18
Na początku kwietnia do naszej szkoły przyszły kolejne listy – tym razem z Francji. Korespondencja została wysłana w grudniu w ramach projektu Edukacja Globalna. Tym razem nasi uczniowie otrzymali imienne listy od swoich rówieśników z Paryża. W sumie otrzymaliśmy 12 listów pisanych po angielsku i francusku. Listy trafiły do uczniów kl. I i III SP oraz kl. VI i I gimn. Każdy korespondent otrzymał też drobny upominek w postaci widokówki. Poniżej przedstawiamy treść listu od jednej z nauczycielek w tamtejszej szkole pani Anny Dumondel, adresowany na ręce pani dyrektor Urszuli Boratyn.
Listy z Brukseli.
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 07, marzec 2017 11:20
Czekaliśmy długo i z niecierpliwością. Ale są. Przyszły. W dużej kopercie. Odręczne, kolorowe i takie serdeczne. Otrzymaliśmy listy z Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą przy Polskiej Misji Katolickiej. Jest to odpowiedź na nasze listy, wysłane w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, który odbył się w listopadzie w naszej szkole. Do naszych uczniów napisali ich rówieśnicy, którzy na co dzień chodzą do szkół belgijskich, ale także do szkoły polskiej, gdyż jak piszą „nasi rodzice pragną, abyśmy nigdy nie zapomnieli o języku ojczystym”. Większość z tych młodych ludzi podała swoje adresy, podkreślając ogromną chęć nawiązania korespondencji.
Zespół Szkół Publicznych w mediach!
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 29, listopad 2016 16:54
Nasza szkoła zaistniała medialnie. Z racji Tygodnia Edukacji Globalnej było o nas głośno w radiu RMF Maxxx, TV Obiektyw i w prasie - Faktach jasielskich. Zapraszamy do obejrzenia, wysłuchania i przeczytania.
Audycja w TV Obiektyw - tutaj.
Artykuł w Faktach jasielskich.
Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole.
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 24, listopad 2016 23:23
Wspomnienia z podróży… Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole przeszedł do historii. A jak było? Kogo ominęła dobra zabawa? Niech żałuje!
Po raz pierwszy w ZSP w Tarnowcu odbyła się taka impreza, taka zabawa, że nie tylko czasu było mało, ale działo się wiele, było głośno i radośnie, było kolorowo, barwnie i inaczej niż codziennie. Lekcje, dzwonki, sprawdziany usiadły w ostatniej ławce, aby ustąpić miejsca dobrej zabawie. A bawili się wszyscy – począwszy od klasy pierwszej, przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, a na nauczycielach skończywszy. Wystarczy rzut oka na zdjęcia, aby wszystko było jasne, bo żadne słowa nie oddadzą tego gwaru i radości.
Od poniedziałku 14-XI ruszyła w szkole lawina dobrej zabawy. TEG rozpoczął się od projekcji filmu o dzieciach z Bangladeszu, wprowadził uczniów w tematykę i atmosferę cyklu zajęć. Towarzyszyły temu filmiki, prezentacje i pokazy o globalnym zagrożeniu i sytuacji Globalnej Północy i Południa. Widać było na twarzach naszych uczniów niedowierzanie, że tak mogą żyć ich rówieśnicy, że ciężka praca to ich codzienność, że szkoła i nauka dla tych dzieci to niejednokrotnie marzenie i pragnienie. I świadomość, że nie musi tak być, że ja tu i teraz jestem współodpowiedzialny za świat. Mogę pomóc, nie muszę pozostać obojętnym. I z tym ogromnie odpowiedzialnym zadaniem postanowiliśmy się zmierzyć w ciągu TEG. Przekonać uczniów, że wszystko w naszych rękach. Trzeba tylko chcieć zobaczyć i znaleźć drogę do wspólnego działania. A więc nauka przez zabawę ruszyła…
Tydzień Edukacji Globalnej
- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 11, listopad 2016 11:56
Tydzień Edukacji Globalnej
w ramach
Projektu współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole zapowiada się ciekawie, ale o ostatecznej ocenie zadecydują sami uczniowie, gdyż to od ich pomysłowości zależeć będzie ostateczny efekt. W dniach od 14 do 18 listopada nasza szkoła stanie miejscem kolorowym, barwnym i mamy nadzieję atrakcyjnym pod względem ofert związanych z edukacją globalną. Przygotowaliśmy projekcje filmów, prezentacje multimedialne, pokazy i liczne ciekawostki.
Hasło tegorocznego TEG „Razem dla pokoju” było też mottem przewodnim wycieczki uczniów gimnazjum do Wadowic i Oświęcimia (więcej informacji tutaj).
Realizujemy projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych ,,EDUKACJA GLOBALNA’’
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 01, listopad 2016 20:09
Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do projektu edukacyjnego współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych ,,Edukacja Globalna”. Realizacja VI już edycji potrwa trzy semestry i zakończy się w grudniu 2017 r. Jest ona skierowana do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Elementy zabaw znajdą się również na lekcjach w klasach najmłodszych. Uczniowie będą uczestniczyli w tematycznie zaplanowanych zajęciach, spotkaniach, oraz we wszelkich formach działań propagujących edukację globalną. Liczne atrakcje czekają nas w zaplanowanym na 14-20.XI.2016r. Tygodniu Edukacji Globalnej. Uczniowie będą mieli okazję spotkać się z wolontariuszem, który w trakcie spotkania przedstawi ideę Wolontariatu, opowie o swojej pracy, zaprezentuje filmy, zdjęcia, tradycyjne stroje, a także przeprowadzi gry edukacyjne z uczniami.
Deklaracja dostępności.
- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 24, marzec 2021 22:41
I. DOSTĘPNOŚĆ CYFROWA
Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Tarnowcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.zstarnowiec.eu
Data publikacji strony internetowej: 26.09.2012r.
Status pod względem zgodności z ustawą:
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi,
- zdjęcia z wydarzeń, obrazy, grafiki i inne informacje nietekstowe nie posiadają opisów alternatywnych,
- nagrania wideo nie posiadają audio deskrypcji lub treści alternatywnej.
Informacje dodatkowe:
- strona posiada:
- narzędzia ułatwień dostępu – możliwość powiększania/pomniejszania liter,
- podświetlane linki,
- jasne tło,
- możliwość zaznaczania odnośników,
- dostęp do zawartości strony jest możliwy bez względu na orientację strony,
- na stronie można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki: TAB, SHIFT+TAB, CTRL+F, ESC, CTR+/CTR-.
Data sporządzenia deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej:
Deklaracje sporządzono dnia 09.03.2021r. na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Szkoły.
Kontakt i informacje zwrotne:
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest koordynator do spraw dostępności Pani Maria Kotulak, nr telefonu: 134255565, adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 13 4255506 lub 134255563.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności i żądania o jej zapewnienie.
Procedura wnioskowo-skargowa
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich
II. DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA
1. Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki mieści się w 2 dwu- kondygnacyjnych budynkach (parter i piętro) połączonych 1 kondygnacyjną przewiązką. Na piętra budynków prowadzą schody bez pochylni, nie ma windy.
2. Do budynku Szkoły prowadzą trzy wejścia, wejście główne – na przewiązkę (od strony zachodniej) i dwa wejścia boczne – od strony parkingu i do budynku sali gimnastycznej. Osoby wchodzą na poziom parteru. Wejście główne jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Do wejść bocznych prowadzą schody bez podjazdów. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
3. Korytarze na każdym poziomie są odpowiedniej szerokości, bez barier. W budynku nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych (toalety, barierki), nie ma pętli indukcyjnej.
4. Sekretariat szkoły, gabinety dyrektora i wicedyrektora szkoły oraz pokój nauczycielski znajdują się na parterze budynku, w pobliżu wejścia od strony parkingu.
4. Szkoła ma własny parking na terenie szkolnym, między bramą wjazdową od strony północnej a budynkiem szkoły. Na parkingu nie wydzielono miejsca dla osoby niepełnosprawnej.
5. Do szkoły można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
6. W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
7. Osobami upoważnionymi do udzielania informacji przy wejściu do szkoły są pracownicy szkoły. Dół formularza