NARODOWE CZYTANIE 2023 – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Foto            11 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej akcji „Narodowego Czytania”. W tym roku była to już 12 edycja, która przybliżyła nam powieść polskiego pozytywizmu „Nad Niemnem”. Patronat honorowy objął prezydent RP Andrzej Duda, który skierował do Polaków następujące słowa : 

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

FotoI dzisiaj znowu zadźwięczał dzwonek….

Nowy rok szkolny rozpoczął się 4 września z uśmiechem, nadzieją i nieskrywaną radością. O godzinie 8:00 msza święta w tarnowieckim Sanktuarium, a następnie o godzinie 9:00 akademia w sali GOK-u zainicjowały wrześniowy powrót do szkoły.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
w Szkole Podstawowej
w Tarnowcu - 4.09.2023 

 

8.00 - Msza święta w kościele parafialnym dla uczniów, nauczycieli, rodziców. 

 

9.00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w sali GOK-u w Tarnowcu.

Uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawcami po uroczystym rozpoczęciu zostają w GOK-u. Podczas spotkania będą rozdawane podręczniki do klasy pierwszej.

Uczniowie klas 2-8 po uroczystym rozpoczęciu wraz z wychowawcami przechodzą do budynku szkoły na spotkanie organizacyjne.  

 

W tym dniu świetlica szkolna od godz. 6:4pełni dyżur w sali GOK-u.  

Przywozy (parking koło poczty):   

  • I kurs: 7:00 – Dobrucowa, Sądkowa, Roztoki, Gliniczek, Czeluśnica, Gąsówka 

  • II kurs: 7:30 - Brzezówka 

  • III kurs: 7:45 - Potakówka, Wrocanka, Umieszcz 

Odwozy (przystanek na parkingu przy kościele): 

  • I kurs: godz.10:00 (bus): Potakówka 

  • II kurs: godz.10:00 (autobus): Brzezówka 

  • III kurs: godz.10:15 (autobus): Sądkowa, Roztoki, Gliniczek, Gąsówka, Tarnowiec (Kwiatkowiska) 

  • III kurs 10:15 (bus): Wrocanka, Umieszcz 

 

Sukces naszych absolwentów.

            Niedawno poznaliśmy wyniki egzaminu ósmoklasisty i znów jesteśmy dumni, ponieważ po raz kolejny możemy świętować SUKCES naszych Absolwentów. Już niemal staje się tradycją, że co roku absolwenci Szkoły Podstawowej w Tarnowcu osiągają wysokie lokaty i dzięki temu otwierają sobie drogę do wymarzonych szkół średnich. Tegoroczni Ósmoklasiści udowodnili, że chcieć to móc, że nie ma takich przeszkód, których nie da się pokonać i zdali na wysokim poziomie język polski, matematykę i język angielski.

*Wyniki uczniów mierzone były w skali staninowej, której zakres wynosi od 1 do 9 stanina.

Czytaj więcej...

„Najpierw przeczytam, potem narysuję, czyli sketchnoting na polskim”

Foto            Po raz kolejny w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Najpierw przeczytam, potem narysuję, czyli sketchnoting na polskim” uczniowie kl. IVb wcielili się w rysowników, ale tym razem na warsztat wzięli baśnie. Ich zadanie polegało na wykonaniu zakładki do książki, która miała nawiązywać do ulubionej baśni. Jak się okazało nie było to wcale łatwe zadanie… No bo jak tu wybrać tylko jedną spośród wielu baśni, które się od najmłodszych lat słyszy, a następnie  samodzielnie czyta? W rankingu ulubionych wysokie miejsce zajęła baśń „O rybaku i rybce”, której to motywy pojawiły się na wielu zakładkach. Po skończonej pracy zakładki zostały zalaminowane i ozdobiły naszą klasę. 

Czytaj więcej...

Konkursy religijne.

Foto    Nie zawsze trzeba wygrać, aby być zwycięzcą…

 W II półroczu chętni uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach religijnych. Do Konkursu Wiedzy Biblijnej „WIERZĘ  W KOSCIÓŁ CHRYSTUSOWY” dla uczniów klas V-VIII na podstawie Ewangelii św. Jana, zorganizowanym przez Dzieło Biblijne  im. św. Jana Pawła II Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zgłosiło się 7 uczniów. Należy dodać, że do konkursu zgłosiło się 3 uczniów z klasy Va i 4 uczniów  z klasy IVa mimo, że konkurs wiedzy był od piątej klasy.

Czytaj więcej...

Akcja czytelnicza CZYTAM SOBIE…

Foto     Akcja czytelnicza CZYTAM SOBIE… POCIĄG CZYTELNICZY…

 Uczniowie klas pierwszych zostali zachęceni przez  Bibliotekarkę – p. Edytę do udziału w Szkolnej akcji „CZYTAM SOBIE…” – POCIĄG CZYTELNICZY. Samodzielne czytanie specjalnie zaproponowanych pozycji książkowych m.in. z serii  „Czytam sobie” poziom 1,2,3; „Książkożercy” poziom A, B, C lub „Młodzi Przyrodnicy”,  „Muminki”  doskonaliło technikę czytania, kształtowało nawyk czytania i wzbogacało wielopoziomowo rozwój edukacyjny uczniów.  Pierwszoklasiści za każdą przeczytaną przez siebie książkę zdobywali jedną pieczątkę lub naklejkę w wagoniku swojego taboru: POCIĄG CZYTELNICZY.  Uczniowie z entuzjazmem polecali sobie nawzajem tytuły, które warto przeczytać, a nawet je rezerwowali. 

Czytaj więcej...

Czytanie na polanie.

Foto     Lubimy przyrodę i lubimy czytać… dlatego nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Czytanie na Polanie”, która realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Głównym założeniem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Czytaj więcej...

Kolejny sukces Dawida Sanockiego. Tym razem w Warszawie.

Foto  Dawid Sanocki został laureatem centralnego (czwartego) etapu XXVIII Ogólnopolskiego Konkurs Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Tegoroczna edycja Konkursu odbyła się w dniach 12-14 czerwca br. w Muzeum J. Piłsudskiego w Sulejówku, a gala finałowa oraz wręczenie nagród na Zamku Królewskim w Warszawie.

Czytaj więcej...

„Poznaj Polskę”: Tyniec – Ogrodzieniec

Foto      16 czerwca 2023 r. klasy Va, Vb, VIa oraz VII wzięły udział w wycieczce do Tyńca i Ogrodzieńca korzystając z dofinansowania w kwocie 5000 zł, w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki – „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum i zespołu opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Uczniowie poznali historię tynieckiego klasztoru. Mogli na własne oczy zobaczyć stare, pierwsze mury, które pamiętają czasy sprzed niemal 1000 lat. Mogli dotknąć śladów po krzesiwie, którym pocierano o mur w celu zapalenia pochodni i oświetlenia przejścia. Dowiedzieli się jak wyglądało życie w klasztorze kiedyś, a jak wygląda dziś. Pani przewodnik przybliżyła dzieciom również wiele zdarzeń z historii Polski, które na stałe wpisały się w mury klasztoru.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje