I miejsce w konkursie fotograficznym

W dniu 9 grudnia 2011 roku w siedzibie Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Życie drzewa". Uczestniczyła w nim zdobywczyni pierwszego miejsca - Gabriela Gadzała oraz Justyna Chudy z klasy III b Gimnazjum w Tarnowcu wraz z opiekunem, panem Stanisławem Cichoniem.

Czytaj więcej...

Szkolne mikołajki

6 grudnia, jak co roku, naszą szkołę odwiedził sędziwy staruszek, uwielbiany przez wszystkie dzieci i wszystkich dorosłych. Tym niezwykłym gościem był Święty Mikołaj, który przybył do nas wraz ze swoją świtą. Przyniósł dużo prezentów dla wszystkich grzecznych dzieci. Na kolana brał również tych niesfornych uczniów, którzy nie zawsze sprawują się dobrze. Jednak i ci uczniowie obiecali się poprawić więc i oni otrzymali kolorowe prezenty.

Czytaj więcej...

VII Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich

1 grudnia 2011 r. odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle VII Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich PRO - SCENKI 2011 adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Jasła i powiatu jasielskiego.
W Przeglądzie wzięło udział 7 grup teatralnych, w tym uczniowie z Gimnazjum w Tarnowcu.

Czytaj więcej...

Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada w Szkole Podstawowej, a następnie w Gimnazjum odbyły się uroczyste akademie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli historii przygotowała montaż słowno - muzyczny, przybliżający te radosne dla Polaków zdarzenia. Program artystyczny, zaprezentowany przez uczniów, mogli podziwiać także rodzice na spotkaniu z wychowawcami.

Czytaj więcej...

Andrzejki 2011 w Gimnazjum

Koniec listopada to andrzejki. A jeśli andrzejki to zabawa, wróżby i swawole! Nasze babcie nie świętowały andrzejek wspólnie z dziadkami. Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno, a zabawa ta miała również nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. Pomysłów na andrzejkowe wróżby jest całe mnóstwo! Kiedyś zaszczytu wróżb andrzejkowych doświadczały tylko panny, a przepowiednie dotyczyły wyłącznie miłości. Teraz wróżą wszyscy niezależnie od wieku, płci i stanu cywilnego i na wszystkie tematy: od uczuć, przez przyszłe zawody, finanse czy szkolne "przewidywania". Wszystko to z przymrużeniem oka, bo przecież to tylko zabawa.

Czytaj więcej...

XI Dzień Papieski

9 października 2011 roku po raz XI obchodzony był Dzień Papieski, tym razem pod hasłem Jan Paweł II – Człowiek modlitwy. W ramach obchodów Dnia Papieskiego – 12 października - cała społeczność Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu wzięła udział w uroczystej Eucharystii, którą celebrował ks. Jerzy Uchman w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu. Ksiądz Proboszcz naświetlając postać Bł. Jana Pawła II jako Człowieka modlitwy zachęcał uczniów, nauczycieli i rodziców do rozbudzenia ducha modlitwy w codziennym życiu.

Czytaj więcej...

Dzień Misia

Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

W naszej szkole także po raz drugi odbył się Dzień Pluszowego Misia zorganizowany przez Samorząd Uczniowski wraz ze swymi opiekunami, co sami możecie zobaczyć.

Czytaj więcej...

I miejsce w konkursie fotograficznym

29 listopada 2011 roku został rozstrzygnięty Konkurs Fotograficzny Magurskiego Parku Narodowego, Edycja VII „Życie drzewa”. Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy III b Gabriela Gadzała zajęła I miejsce, zaś prace Estery Rudnickiej i Justyny Chudy zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Czytaj więcej...

Zuchy na zabawie andrzejkowej

Zuchy są najmłodszą częścią harcerskiej braci. Mają własne prawa, obrzędy, zawołania i umundurowanie. Podstawową metodą pracy jest zabawa. Od 1 września 2011 roku w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu działa gromada zuchowa, która skupia chętnych uczniów z klas I – III  Szkoły Podstawowej.

Czytaj więcej...

Konkursy recytatorskie

W październiku uczennice naszej szkoły, jak co roku, wzięły udział w konkursie poezji Bronisławy Betlej w Jedliczu. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu, gdzie od lat mieszka i tworzy ta wybitna poetka. Naszą szkołę  reprezentowały uczennice gimnazjum - z klasy IIb – Zuzanna Sikora i Justyna Krzysztyniak oraz z klasy IIIa Sandra Bożek.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje