Kim będę w przyszłości? - dzień 4 TEG.

Foto  „Kim będę w przyszłości”?  - to motyw  przewodni kolejnego dnia w ciągu Tygodnia Edukacji Globalnej. Uczniowie klas I-III z pomocą nieocenionych Rodziców przygotowali stroje pod hasłem „Mój wymarzony zawód”. Korytarze szkolne zaroiły się od przedstawicieli służb mundurowych i medycznych, nauczycieli, piosenkarek, strażaków, sportowców, był też chemik, a nawet  komentator sportowy. Dzieci w klasach chętnie opowiadały o wybranych przez siebie zawodach i demonstrowały swe piękne stroje.

Czytaj więcej...

Czekoladowy zawrót głowy …. dzień 3 TEG

FotoQuiz o czekoladzie …. gdzie rośnie czekolada? Jak smakuje czekolada? Kto zjada najwięcej czekolady na świecie? Jak pachnie muffinka czekoladowa? Czy lizaki czekoladowe smakują inaczej? A naleśniki z czekoladą? A torty????

Na te wszystkie i wiele innych pytań odpowiedzi należało szukać w jednym miejscu. W naszej szkole 22 listopada tj. w środę królowała jej wysokość CZEKOLADA. Elegancka ciemna, biała, mleczna i cudownie pachnąca od razu zaskarbiła sobie miłość i wierność poddanych, którzy nie patrząc na etykietę dworską zajadali się tym magicznym produktem. A było w czym wybierać, gdyż niezawodni, niezastąpieni i wspaniali rodzice zadbali, aby w tym dniu żadne, ale to żadne dziecko nie zostało bez ciasteczka czekoladowego. Wyjątkowy okazał się tort z logo TEG własnoręcznie wykonany przez uczennicę klasy II gimnazjum Karolinę Żebracką. Wśród uczniów dało się również zauważyć śliczną Miss Czekolady.

Czytaj więcej...

TEG dzień drugi…

Foto Skoro przyszłość świata zależy od nas, to zabraliśmy się solidnie do roboty, ponieważ od czegoś, a w zasadzie od kogoś trzeba zacząć. Inwestowanie w swój rozwój i wykształcenie to solidny fundament do dalszego rozwoju. Żyjemy w czasach, które zdominowane zostały przez Internet, media i elektronikę. Nie uciekniemy od czegoś, co jest dobre i przydatne w codziennym życiu. Ale jak wszędzie, tak i w tej kwestii zdrowy rozsądek i umiar jest konieczny. Zaproponowaliśmy uczniom udział w klasowych turniejach gier planszowych. I pierwszy buuuum – trafione! Pomysł się spodobał. Gier było pod dostatkiem – od prostych i tradycyjnych typu CHIŃCZYK aż po wielostopniowe 5 SEKUND czy Scrabble. Niektórzy uczniowie wykonali sami planszówki – klasa IV na podstawie lektury Pinokio. I okazało się, ze gry pochłonęły wszystkich i czasu było zdecydowanie za mało, a lekcje w tym dniu uciekały przez palce. Komórki nikomu nie były potrzebne.

Czytaj więcej...

Tydzień Edukacji Globalnej rozpoczęty.

FotoTrzy…. dwa… jeden… START!
Tydzień Edukacji Globalnej rozpoczęty.

„Szkoły nie dla wszystkich”

TEG rozpoczął się w naszej szkole w poniedziałek 20 listopada. Wszystkie klasy szkoły podstawowej i II gimnazjum wzięły udział w zajęciach pod hasłem „Przyszłość świata zależy od nas”. W naszej szkole w zdaniach tematycznych wzięliśmy pod lupę 4 cel zrównoważonego rozwoju – WYSOKA JAKOŚC EDUKACJI. W tym dniu na szkolnych korytarzach i w klasach widoczna była szerokorozumiana wielkokulturowość. Uczniowie wraz z wychowawcami na ten jeden dzień przenieśli się do szkół na całym świecie, aby na własne oczy przekonać się, jak w innych krajach uczą się ich rówieśnicy i jak wygląda system szkolnictwa.

Czytaj więcej...

Tydzień Edukacji Globalnej 2017.

PlakatTydzień Edukacji Globalnej 2017

TEG 2017. Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!

19. edycję europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej obchodzimy w tym roku  w dniach 18 - 26 listopada, pod hasłem: „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!”

Czytaj więcej...

Tydzień Edukacji Globalnej 20-24 XI 2017r

„PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA ZALEŻY OD NAS”

Podczas tygodnia EG zajmować będziemy się 4 celem ZR - Zapewnić wszystkim edukację wysokiej jakości oraz promować uczenie się przez całe życie.

PONIEDZIAŁEK 20 XI
„Szkoły nie dla wszystkich….” Zabawa w klasach i przygotowanie dekoracji, strojów tematycznie związanych ze szkołami na całym świecie. Każda klasa wylosowała wcześniej szkołę w danym kraju i właśnie w tym dniu można pochwalić się efektami pracy, zaprezentować ciekawostki i inne materiały związane z wylosowaną szkołą.

Czytaj więcej...

Marsz na rzecz pokoju na świecie.

LogoDzień Dziecka można świętować na różne sposoby. Nie należy w tym dniu zapominać o dzieciach nie tylko w  Polsce, ale przede wszystkim na świecie wszędzie tam, gdzie rozgrywają się konflikty zbrojne. Dzieci i młodzież z naszej szkoły, a także nauczyciele w ten wyjątkowy dzień przyłączyli się do organizowanego przez ONZ Błękitnego Marszu Pokoju pod hasłem „Chcę pokoju na świecie”. Akcja przybrała kolor błękitu, stąd koszulki, baloniki i oprawa artystyczna marszu, który barwnym korowodem przeszedł uliczkami Tarnowca, wzbudzając zaciekawienie przechodniów. Uśmiech na twarzach dzieci i okrzyki „Chcemy pokoju na świecie” sprawiły, że forma wyrażenia solidarności z dziećmi na całym świecie, przybrała wyjątkowo uroczysty charakter.

Czytaj więcej...

Listy z Paryża.

FotoNa początku kwietnia do naszej szkoły przyszły kolejne listy – tym razem z Francji. Korespondencja została wysłana w grudniu w ramach projektu Edukacja Globalna. Tym razem nasi uczniowie otrzymali imienne listy od swoich rówieśników z Paryża. W sumie otrzymaliśmy 12 listów pisanych po angielsku i francusku. Listy trafiły do uczniów kl. I i III SP oraz kl. VI i I gimn. Każdy korespondent otrzymał też drobny upominek w postaci widokówki. Poniżej przedstawiamy treść listu od jednej z nauczycielek w tamtejszej szkole pani Anny Dumondel, adresowany na ręce pani dyrektor Urszuli Boratyn.

Czytaj więcej...

Listy z Brukseli.

KopertaCzekaliśmy długo i z niecierpliwością. Ale są. Przyszły. W dużej kopercie. Odręczne, kolorowe i takie serdeczne. Otrzymaliśmy listy z Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą przy Polskiej Misji Katolickiej. Jest to odpowiedź na nasze listy, wysłane w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, który odbył się w listopadzie w naszej szkole. Do naszych uczniów napisali ich rówieśnicy, którzy na co dzień chodzą do szkół belgijskich, ale także do szkoły polskiej, gdyż jak piszą „nasi rodzice pragną, abyśmy nigdy nie zapomnieli o języku ojczystym”. Większość z tych młodych ludzi podała swoje adresy, podkreślając ogromną chęć nawiązania korespondencji.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Publicznych w mediach!

Nasza szkoła zaistniała medialnie. Z racji Tygodnia Edukacji Globalnej było o nas głośno  w radiu RMF Maxxx,  TV Obiektyw i w prasie -  Faktach jasielskich. Zapraszamy do obejrzenia, wysłuchania i przeczytania.

Audycja w TV Obiektyw - tutaj.

Artykuł w Faktach jasielskich.

TEG w Faktach jasielskich.

 

Dodatkowe informacje