Zuchy na zabawie andrzejkowej

W naszej drużynie czas przyjemnie płynie –zabawa i praca zuchów naszej szkoły "To właśnie my, zuchowa gromada, uczymy się żyć, bawić i pomagać, i wesołym być - jeśli chcesz to do nas przyjdź!"

Zuchy są najmłodszą częścią harcerskiej braci. Mają własne prawa, obrzędy, zawołania i umundurowanie. Podstawową metodą pracy jest zabawa. Od 1 września 2011 roku w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu działa gromada zuchowa, która skupia chętnych uczniów z klas I – III Szkoły Podstawowej.

Zbiórki zuchowe odbywają się w każdą środę w godz. 12.35 – 13.35.

Zuchy poznają nowe piosenki, pląsy, zabawy, obrzędy i prawa zucha. Zajęcia te wyrabiają odwagę, odpowiedzialność, prawdomówność, zręczność, uczą przestrzegania reguł gier i zabaw. Dają dzieciom radość życia i pogodę ducha.
Zuchy mają także możliwość poznawania nowych kolegów i koleżanek z innych środowisk podczas wspólnych zabaw organizowanych przez Komendę Hufca.

24 listopada zuchy bawiły się na zabawie andrzejkowej w Jaśle. Wśród atrakcji znalazły się wróżby andrzejkowe, zabawy integracyjne, konkursy, tańce. Uczniowie miło i przyjemnie spędzili czas. Po trzygodzinnej zabawie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.