Konkurs „Mój różaniec” rozstrzygnięty!

31 października 2012 roku – na zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele w Tarnowcu został rozstrzygnięty szkolno-parafialny konkurs „Mój różaniec” dla uczniów klas I-V szkoły podstawowej. 24 uczestników wykonało piękne różance wykonane z przeróżnych materiałów: przeważały „dary jesieni”- kasztany, żołędzie, orzechy włoskie, owoce dzikiej róży, ale były też różance z koralików, tulei tekturowych, cukierków, drewna, folii, groszku ptysiowego, makaronu. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-V przez komisję, której decyzją nagrody i wyróżnienia otrzymali uczniowie:
Klasy I-III:
I miejsce- Kamil Żurad – kl. I SP Tarnowiec,

II miejsce- Jakub Kozicki- kl. I SP Tarnowiec,
                 Olivia Czyż – kl. I SP Tarnowiec,
III miejsce – Dagmara Dubiel – kl. III SP Tarnowiec,
                     Viktoria Pawłowska – kl. I SP Tarnowiec
Wyróżnienia: Sylwia Jurusik – SP Umiescz, Natalia Kiszka, Adrian Świstak, Angelika Zięba, Anna Trznadel, Justyna Ziemska, Mikołaj Drzał, Ilona Leszczyńska, Zuzanna Leszczyńska, Gabriela Lepucka, Wiktor Kobak i Natalia Kosiek, Emilia Dubiel, Julia Kozicka – uczniowie SP Tarnowiec.
Klasy IV-V:
I miejsce – Kamila Żurad – SP Tarnowiec,

II miejsce – Natalia Wietecha – SP Umieszcz,
                   Patrycja Betlej- SP Umieszcz,
III miejsce – Magdalena Kociuba – SP Tarnowiec,
                   Natalia Jakieła – SP Tarnowiec
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane przez Gospodarza konkursu- Proboszcza tarnowieckiego ks. Jerzego Uchmana i Radę Rodziców ZSP Tarnowiec, reprezentowaną przez p. Magdalenę Kozicką za zgodą p. dyrektor Urszuli Boratyn. Organizatorem konkursu była katechetka p. Edyta Koszyk.
Przepiękne różance zdobiły kaplicę Zwiastowania Pańskiego w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu i zachęcały oglądających do sięgania po swoje różańce i odmawiania tej modlitwy, o którą prosiła sama Maryja.Dodatkowe informacje