Uroczystość pasowania na ucznia klas pierwszych

Od początku roku szkolnego minęło już kilka tygodni i nadszedł czas, aby najmłodsi uczniowie, oswojeni nieco z nowymi obowiązkami, złożyli przysięgę i zostali pasowani na pełnoprawnych członków wielkiej, szkolnej rodziny.

W naszej szkole podstawowej ceremonia pasowania na ucznia odbyła się 26 października. Odświętnie ubrani uczniowie obu pierwszych klas zaprezentowali swe umiejętności i wiedzę całej społeczności szkolnej, dumnym rodzicom, licznie zgromadzonym na uroczystości oraz młodszym kolegom z przedszkola w Tarnowcu.

Aby dostąpić zaszczytu pasowania, należało przejść wcześniej egzamin oraz wykazać się praktycznymi umiejętnościami. Tak więc pierwszoklasiści odpowiadali na pytania dotyczące życia szkolnego, wiedzy o Polsce i symbolach narodowych oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Następnie przedstawiciele klas pierwszych zaprezentowali swą sprawność fizyczną, pokonując tor przeszkód. Na koniec wszystkich pierwszoklasistów czekała nie lada próba charakteru – należało zjeść kawałek cytryny i promiennie się uśmiechnąć.

Nasze wspaniałe pierwszaki z wszystkich zadań wywiązały się znakomicie. Następnie uczniowie klas pierwszych wysłuchali przemówienia pani dyrektor. Wówczas nadeszła wyjątkowa chwila ślubowania na sztandar Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu, a wreszcie długo wyczekiwana ceremonia pasowania.

Aktu pasowania na ucznia dopełniła pani dyrektor mgr Urszula Boratyn.

W następnej części akademii głos zabrali zaproszeni goście, którzy złożyli pierwszoklasistom serdeczne gratulacje. Drugą część uroczystego dnia dzieci spędziły w klasach, gdzie rodzice przygotowali dla nich słodki poczęstunek.