Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2012 roku w Zespole Szkół Publicznych uroczyście świętowano Dzień Edukacji Narodowej. W tym podniosłym, lecz sympatycznym spotkaniu uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz wyjątkowi goście – Pani Agata Augustyn – kierownik Wydziału Finansowo – Księgowego oraz Pan Janusz Drabik – inspektor ds. edukacji.

Na początku głos zabrała Pani dyrektor, mgr Urszula Boratyn, która w pełnym wyrazu przemówieniu podkreśliła wartość pracy nauczyciela. Następnym radosnym punktem uroczystości było wręczenie nagród Pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom obsługi Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu.

Akademię uświetnili swymi występami wspaniali, uzdolnieni uczniowie, którzy wierszem i piosenką wyrazili swą wdzięczność i sympatię dla pedagogów. Wiele ciepłych słów padło również z ust przedstawiciela Rady Rodziców – Pani Magdaleny Kozickiej.

Nauczyciel to człowiek, który swój czas, wiedzę i potencjał poświęca młodszym pokoleniom z nadzieją, że „uczeń przerośnie mistrza”. Nie tylko uczy, ale i wychowuje. A jak powiedział Jan Paweł II:

"W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem- o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał, aby więcej poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich" .