Ślubowanie klasy pierwszej

W dniu 4 listopada 2011 roku w podniosłej i świątecznej atmosferze odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. W tak ważnym dla pierwszoklasistów dniu do budynku sali gimnastycznej przybyli rodzice, dzieci z oddziału zerowego z Przedszkola w Tarnowcu ze swoimi opiekunkami oraz uczniowie z klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawczyniami, aby być świadkami niezwykłego wydarzenia „Pasowania dzieci z klasy pierwszej na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Tarnowcu. Było bardzo uroczyście.

Scenariusz imprezy oraz dzieci do występu przygotował ich wychowawca Pan Mariusz Nazgowicz. Licznie zgromadzeni goście podziwiali dzieci ubrane w stroje wizytowe i charakterystyczne birety.

Pierwszoklasiści przedstawili przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny, złożony z wierszy i piosenek w czasie, którego zdali swój pierwszy egzamin. Składał się on z dwóch części:
 - pierwsza dotyczyła wiedzy, którą powinien posiadać „Mały Polak"
 - druga zaś wiedzy, w którą powinien być wyposażony uczeń Szkoły Podstawowej w Tarnowcu.

Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszoklasistów gromkimi brawami i wraz z dyrektorem szkoły, jego zastępcą mgr Renatą Filip oraz nauczycielkami klasy drugiej i trzeciej, Panią Barbarą Stec i Barbarą Dziurą, zadecydowali o zdanym egzaminie. Następnie przed sztandarem szkoły dzieci odważnie złożyły ślubowanie i zostały pasowane przez panią dyrektor mgr Ewę Żebracką na uczniów naszej szkoły.

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały z rąk wychowawcy pamiątkowe dyplomy, od młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola oraz uczniów z klasy drugiej i trzeciej drobne upominki.

Przedstawiciel rodziców z klasy pierwszej dziękuje „dyrekcji”, wychowawcy oraz nauczycielom
za przyjęcie ich dzieci w poczet uczniów SP w Tarnowcu.

W tym dniu na pierwszoklasistów czekała jeszcze jedna niespodzianka- słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.