Tydzień Edukacji Globalnej 20-24 XI 2017r

„PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA ZALEŻY OD NAS”

Podczas tygodnia EG zajmować będziemy się 4 celem ZR - Zapewnić wszystkim edukację wysokiej jakości oraz promować uczenie się przez całe życie.

PONIEDZIAŁEK 20 XI
„Szkoły nie dla wszystkich….” Zabawa w klasach i przygotowanie dekoracji, strojów tematycznie związanych ze szkołami na całym świecie. Każda klasa wylosowała wcześniej szkołę w danym kraju i właśnie w tym dniu można pochwalić się efektami pracy, zaprezentować ciekawostki i inne materiały związane z wylosowaną szkołą.

WTOREK 21 XI
W tym dniu uczniowie zaangażują się w zabawę z grami planszowymi, każda klasa podczas jednej lekcji będzie mogła wziąć udział w klasowym turnieju gier. Ponadto nauczyciele przeprowadzą w klasach lekcje innymi, niż dotychczas metodami i z wykorzystaniem elementów zabawy. Zachęcamy wszystkich do efektywnej nauki przez zabawę.

ŚRODA  22 XI
„Ale w szkole jest wesoło. CZEKOLADOWY zawrót głowy”.
W tym dniu uczniowie z pomocą rodziców przygotowują smakołyki i desery czekoladowe, dekorują klasy wg pomysłu. Można przygotować strój w kolorze białej lub ciemnej czekolady. Uczniowie gimnazjum pod opieką nauczycieli przygotowują prezentację o czekoladzie.

Dzień otwartych klas tzn. degustacje na korytarzu szkolnym podczas 3 lekcji. Opieka A. Walaszczyk, A. Faber, M. Kotulak, J. Bracik, S. Cichoń

CZWARTEK 23 XI
„Kim będę w przyszłości”?
spotkania w klasach i zajęcia tematyczne związane z zawodami  - uczniowie przygotowują prezentacje, mogą się przebrać  lub zorganizować spotkanie z przedstawicielem ciekawego zawodu.
Można zorganizować turniej pytań do nauczycieli, aby lepiej poznać arkana zawodu i pracy nauczyciela.
Uczniowie klasa I-III przygotowują stroje „Mój wymarzony zawód”. Spotkanie ze strażakiem, policjantem, lekarzem itp. Opieka wychowawców.

PIĄTEK 24 XI
„PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA ZALEŻY OD NAS”
– dzień samorządności w szkole. W tym dniu uczniowie stają się nauczycielami, wybrani z kl. II i III gimnazjum prowadzą lekcje dla młodszych kolegów. Opieka nauczycieli przedmiotu.

Z góry serdecznie dziękujemy za zrozumienie, pomoc i zaangażowanie.
Wychowawcy i nauczyciele.