Marsz na rzecz pokoju na świecie.

LogoDzień Dziecka można świętować na różne sposoby. Nie należy w tym dniu zapominać o dzieciach nie tylko w  Polsce, ale przede wszystkim na świecie wszędzie tam, gdzie rozgrywają się konflikty zbrojne. Dzieci i młodzież z naszej szkoły, a także nauczyciele w ten wyjątkowy dzień przyłączyli się do organizowanego przez ONZ Błękitnego Marszu Pokoju pod hasłem „Chcę pokoju na świecie”. Akcja przybrała kolor błękitu, stąd koszulki, baloniki i oprawa artystyczna marszu, który barwnym korowodem przeszedł uliczkami Tarnowca, wzbudzając zaciekawienie przechodniów. Uśmiech na twarzach dzieci i okrzyki „Chcemy pokoju na świecie” sprawiły, że forma wyrażenia solidarności z dziećmi na całym świecie, przybrała wyjątkowo uroczysty charakter.

Organizator akcji lider EG Anetta Walaszczyk i Maria Kotulak pedagog.