Akademia z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

7 maja 2012r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VI a pod opieka p. mgr Jolanty Bacior – Sroka i p. mgr  Jadwigi Białek.

Występującym towarzyszył zespół wokalny prowadzony przez p. mgr Martę Kapałę. Uczniowie w dyskusji panelowej wprowadzili słuchaczy w atmosferę i tematykę wydarzeń z 3 maja 1791 r. Podczas przedstawienia została wykorzystana  m.in. reprodukcja obrazu  Jana Matejki „Konstytucja 3-ego maja” oraz melodia „Pieśni konfederatów barskich”.

Rangę akademii podkreśliła obecność sztandaru szkoły. Po zakończeniu uroczystości głos zabrała p. dyr. Renata Filip, która podziękowała występującym uczniom oraz opiekunom.

Jolanta Bacior–Sroka