KONKURSY WIELKANOCNE ROZSTRZYGNIĘTE…

Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu był gospodarzem Gminnych konkursów wielkanocnych, które odbyły się dnia 30 marca 2012 roku w świetlicy GOK-u. W konkursach: „Najładniejsza palma wielkanocna” i „Symbole wielkanocne” wzięło udział 150 uczniów z terenu naszej Gminy. Organizatorem była p. Edyta Koszyk, a współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

Uczniowie w zespołach do 4 osób przygotowali palmy wielkanocne o wysokości od 2 do 3 metrów, dodatkowo chętni gimnazjaliści wykonali pisankę.  Palmy i pisanki zostały ocenione przez  komisję w składzie: Ewa Żebracka, Renata Filip,  Bartłomiej Smyka, Magdalena Kopczak, Alicja Grasela, Magdalena Juszczyk i Wacław Kozdrój - w trzech grupach wiekowych: klasy I-III,  klasy IV-VI i gimnazjum. Wybór był bardzo trudny, gdyż poziom prac konkursowych był wyrównany.
Uczniowie naszej szkoły wzięli licznie udział w tych konkursach i zajęli miejsca w czołówce nagrodzonych i wyróżnionych.

W grupie najmłodszej - klasy I-III- spośród 12 prac konkursowych  miejsca zajęły:
I miejsce – Wiktoria Wachel, Zuzanna Mikołajewicz
II miejsce – Julia Kozicka, Emilia Dubiel, Patryk Kuźniarowicz

Dagmara Dubiel, Weronika Wójcik, Kacper Ginalski, Kamil Wyderka
Emilia Czyż, Patryk Klekot
Jagoda Jarecka

W kategorii klas IV-VI 15 palm walczyło o miano najładniejszej, a nasi uczniowie zajęli miejsca:
I miejsce - Patrycja Zięba, Szymon Kupka
II miejsce – Kacper Kozicki, Julia Henzel, Michał Sanocki

Kacper Biernacki, Gabriel Świstak, Paweł Gałuszka
Magdalena Kociuba, Aleksandra Machowicz, Kamila Żurad
Adam Jasiński, Klaudia Wielobób, Albert Sanocki, Mateusz Wojnar
Weronika Wójcik, Natalia Goleń, Jakub Krówka
Paulina Kawka, Klaudia Długosz, Dawid Kawka

W konkursie na najładniejszą pisankę  nasi Gimnazjaliści zajęli miejsca:
II miejsce - Joanna Zoła
III miejsce - Gabriel Baran
IV miejsce – Agnieszka Pelczar

Wyróżnienia otrzymali:
Zuzanna Sikora, Katarzyna Musiał, Adrianna Michalska, Klaudia Kosiba, Justyna Krzysztyniak, Dagmara Boratyn.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody, zostali też ugoszczeni słodkim poczęstunkiem. Nagrodzenie wszystkich uczestników konkursu było możliwe dzięki środkom finansowym przewidzianym na organizację konkursu z Urzędu Gminy oraz  z GOK-u oraz sponsoram, którymi byli Wójt Gminy - Pan Bogusław Wójcik i ks. Jerzy Uchman – Proboszcz tarnowiecki oraz Organizator p. Edyta Koszyk, którym serdecznie dziękujemy.

Podziękowania należą się także nauczycielom wspierającym uczniów oraz rodzicom, dziadkom, którzy pomagali w wykonaniu palm, spędzając twórczo wolny czas, a jednocześnie kultywując tradycję świąteczną.

Palmy wzięły udział w uroczystych procesjach podczas Niedzieli Palmowej w kościele  w Tarnowcu i mogą być podziwiane przez okres świąteczny, stanowiąc element dekoracji. Jeszcze raz dziękujemy wykonawcom wszystkich palm wielkanocnych i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

E.Koszyk