Finał Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu 29-03-2012 r. odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Podstawowym celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. W rywalizacji mogą uczestniczyć uczniowie pod warunkiem posiadania karty rowerowej. Turniej ma charakter wieloetapowy. Najpierw odbywają się eliminacje szkolne, potem gminne, powiatowe itd.

Turniej uroczyście otworzyła Pani dyrektor Zespołu Szkół  mgr Ewa Żebracka, która powitała uczestników i ich opiekunów, następnie  koordynator  turnieju mgr Stanisław Cichoń przypomniał regulamin  konkursu.
W tym roku w turnieju wzięły udział dwie reprezentacje gimnazjum – Tarnowiec  i Łubno Szlacheckie oraz cztery reprezentacje szkół podstawowych – Tarnowca, Wrocanki, Łajsc i Łubna Szlacheckiego.

W kategorii szkół podstawowych kolejno zajęły miejsca:

I miejsce SP w Tarnowcu w składzie: Albert Dubiel, Gabriel Świstak, Grzegorz Tryniecki
II miejsce SP w Łajscach w składzie: Karol Głowacki, Mateusz Łopatkiewicz, Michał Majka
III miejsce SP w Łubnie Szlacheckim w składzie: Bartłomiej Madejski, Dawid Misiołek, Adrianna Syrek
IV miejsce SP we Wrocance w składzie: Marlena Kania, Kamil Niezgoda, Michał Szufnarowski

W kategorii gimnazjum kolejno zajęły miejsca:

I miejsce Gimnazjum w Łubnie Szlacheckim w składzie: Tomasz Chorzępa, Marcelina Kozubal, Daniel Wójtowicz
II miejsce Gimnazjum w Tarnowcu w składzie: Michał Jaskółka, Estera Rudnicka, Kinga Winiarska

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca, będą reprezentować Gminę Tarnowiec  w eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dyplomy  i nagrody ufundowane przez Gminę Tarnowiec i Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu wręczyli dyrektor Zespołu Szkół w Tarnowcu mgr Ewa  Żebracka i mgr Stanisław Cichoń.

Finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbędzie się 18 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

S.C.