Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej

Już we wtorek, 20 marca, rozpoczyna się astronomiczna wiosna. Do Polski najpiękniejsza pora roku zawita dokładnie o godz. 6:14. Dlaczego astronomiczna wiosna rozpoczyna się 20 marca, a kalendarze jako pierwszy dzień wiosny wskazują dopiero 21 marca.

Chociaż w tym roku zima obeszła się z nami niezwykle łagodnie, wszyscy z utęsknieniem wyczekiwaliśmy nadejścia wiosny. W 2012 roku wiosna przyszła dzień wcześniej niż to wskazują kalendarze. Astronomiczna wiosna rozpoczęła się już 20 marca o godz. 6:14, czyli w momencie równonocy wiosennej, gdy Słońce przekroczyło punkt Barana na równiku niebieskiem.

Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Jak co roku uczniowie naszej szkoły pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej niż pójść na wagary. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie  z nauczycielami. W tym dniu w szkole obowiązywał stój w kolorze zielonym – w kolorze WIOSNY.  Odbył się także konkurs na najciekawszą Marzannę co stało się już tradycją, a na zakończenie tego wyjątkowego dnia spaliliśmy przygotowane wcześniej kukły. Klasy młodsze skandowały „Marzanno! Marzanno! Ty zimowa panno, w ogień Cię rzucamy i zimę żegnamy!”.

Wyniki konkursu:

• miejsce I zajęli uczniowie klasy VI b – Dawid Kawka oraz Piotr Maciejczyk,
  • miejsce II uczennica klasy III – Anna Sawicka,
  • miejsce III uczeń klasy I – Dominik Bochnia,
  • miejsce IV wszyscy uczniowie klasy II bowiem razem wykonali kukłę Marzanny,
  • miejsce V uczennica klasy I – Patrycja Sekunda,
  • miejsce VI uczeń klasy V a – Michał Lorenc,
  • miejsce VII uczniowie klasy III – Kamil Mędrek i Sebastian Ogorzałek
  • miejsce VIII uczennica klasy VI b – Gabriela Grzyb
  • miejsce IX uczeń klasy III – Krzysztof Buda,
  • miejsce X uczennica klasy III – Monika Wójcik,
  • miejsce XI uczennica klasy I – Julia Lorenc.

Imprezę przygotowali wychowawcy klas  I-III wraz z opiekunką samorządu uczniowskiego. Konkurs przeprowadził Samorząd Uczniowski pod kierunkiem swej opiekunki  pani Katarzyny Forc. Zdjęcia wykonał pan Stanisław Cichoń.

Organizator Katarzyna Forc
Mariusz Nazgowicz