Uczniowie gimnazjum w Hucie Szkła w Tarnowcu

6 marca 2012 r. zakończyła się prezentacja projektu edukacyjnego „Miejsce, w którym żyjemy”, który realizowany był przez grupę uczniów z klasy IIIB pod opieką mgra Jacka Bracika. Uczniowie: Izabela Gałuszka, Daria Polak, Katarzyna Wietecha, Sabina Wyderka, Marcin Frączek, Kamil Gromek, Grzegorz Siara, Michał Jaskółka, Mateusz Tomasik, Krystian Smoła w ramach zadań poszukiwali informacji dotyczących Tarnowca i okolicznych miejscowości. W prezentacji multimedialnej zaprezentowali historię i najciekawsze informacje dotyczące: Tarnowca, Brzezówki, Dobrucowej, Sądkowej, Potakówki, Wrocanki, Umieszcza i Roztok.

Jako miejsce godne zobaczenia wskazali Hutę Szkła Tarnowiec. Uczniowie nawiązali kontakt z kierownictwem zakładu i zorganizowali zwiedzanie firmy. Na miejscu Pan dyrektor zarządzający przedstawił uczniom klas trzecich gimnazjum proces wytopu szkła oraz asortyment wyrobów produkowanych przez Hutę.

Zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie z ciekawością obejrzeli Hutę. Dzięki temu mogli zobaczyć jak ciężka i odpowiedzialna praca wykonywana jest w takim zakładzie. Pozwoliło im to nauczyć się szacunku dla pracy.

Realizatorzy projektu i opiekun pragną gorąco podziękować za miłe przyjęcie Panu dyrektorowi zarządzającemu oraz Pani Annie Sikorze.

J.Bracik