Pierwszy Dzień Wiosny w Gimnazjum

Pierwszy Dzień Wiosny od wieków uznawany jest za magiczny, przypisuje mu się niezwykłe właściwości. Towarzysząca mu równonoc - dzień trwa dokładnie tyle samo, co noc - jest symbolem końca mroźnej, okrutnej zimy, która ustępuje właśnie miejsca budzącej świat do życia wiośnie. Niesie to ze sobą nowe nadzieje - na rozwój, szczęście i powodzenie.

Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej to 21 marca. Wiosna astronomiczna zaczyna się  w momencie gdy Słońce "przekracza" równik - ma to miejsce 20 lub 21 marca.
W 2012 roku w Polsce wiosna astronomiczna rozpoczęła się 20 marca punktualnie o godzinie o godzinie 06:14.

Jak co roku uczniowie gimnazjum powitali wiosnę z radością. Obchody rozpoczęła Parada Wiosen wg pomysłu każdej klasy. Po krótkim wstępie przybliżającym nam tradycyjne obchody I Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs Karaoke, w którym wzięły udział wszystkie klasy gimnazjalne. Młodzież bawiła się wspaniale śpiewając znane polskie przeboje. Na zakończenie komisja konkursowa wyłoniła klasy najlepiej śpiewające. Zwyciężyły klasy: I i IIIa. W nagrodę uczniowie mogą wybrać sobie dzień, w którym nie będą pytani i nie będą pisać kartkówek.

W przygotowaniu programu wzięli  udział: Patrycja Ziemska kl. IIIb, Justyna Wójcik kl. I, Marcin Frączek kl. IIIb, Aleksander Gazda kl. IIIa. Jako uosobienia wiosny wystąpili: Adrian Ziemski kl. I, Kamila Bochnia kl. IIa, Łukasz Jasiński kl. IIb, Paweł Bil kl. IIIa, Krystian Smoła kl. IIIb.

J. Walczak