Papież jakiego nie znacie….

pod tym jakże prostym, ale głęboko wymownym hasłem, odbyła się 26 marca w ZSP w Tarnowcu uroczysta inscenizacja słowno – muzyczno – multimedialna poświęcona pamięci niezwykłego Polaka Jana Pawła II. Ta podniosła uroczystość przybliżyła uczniom postać Karola Wojtyły, człowieka, który został papieżem i papieża, który pozostał człowiekiem. Jan Paweł II  - dla najbliższych Lolek lub Wujek, dla nas wielkie serce i głęboka miłość do drugiego człowieka. Do dzisiaj brzmią w uszach słowa wypowiadane podczas niezliczonych pielgrzymek, do dzisiaj żyją w naszych sercach ciepłe słowa Ojca Świętego, do dzisiaj smakują kremówki….

W tej wzruszającej inscenizacji śladami życia i niezwykłego pontyfikatu Jana Pawła II wzięli udział gimnazjaliści w większości z klasy IIIa: Magdalena Motkowicz, Alicja Stopyra, Natalia Ziomek, Agnieszka Pelczar, Sandra Bożek, Justyna Pilczuk, Oliwia Kawka, Aleksandra Ptaszek, Julia Wydrzyńska i Klaudia Kosiba; z klasy IIIb Michał Jaskółka, z klasy I Justyna Wójcik, Ada Michalska i Karolina Krzysztyniak i z klasy Vb Alicja Nawracaj i Paulina Kawka. Występ uświetnił chór ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod opieką Pani mgr Marty Kapały.

Na sali wśród zebranych obecne były panie dyrektor ZSP w Tarnowcu – mgr Ewa Żebracka i mgr Renata Filip, nauczyciele gimnazjum oraz uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielami z ZSP w Umieszczu.
Nad oprawą komputerową czuwał Aleksander Gazda uczeń klasy IIIa, a dekoracje uczennice wykonały pod okiem pani mgr Edyty Koszyk i mgr Alicji Graseli. Całość artystyczną opracowała i przygotowała wraz z uczniami Pani mgr Anetta Walaszczyk.

A. Walaszczyk