Sukces Młodej Zawodniczki z Tarnowca - Podwójny Tytuł Wicemistrza Polski dla Jessici Orzechowicz

Podwójny Tytuł Wicemistrza Polski dla Jessici Orzechowicz     Zawodniczka UKS „MixTeam” Tarnowiec Jessica Orzechowicz jako jedna z nielicznych zawodniczek z całego kraju zagrała w dwóch finałach Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych Badmintona w Głubczycach (woj. Opolskie) w dniach 22-24 V 2015 r. i zdobyła podwójny tytuł Wicemistrza Polski 2015 r. w kategorii MM

     W grze podwójnej dziewcząt wspólnie z partnerką Zuzanną Jankowską (UKS Strzelce Opolskie) minimalnie przegrały w 3 setach a publiczność za wspaniałą walkę oraz za styl gry jaki zaprezentowały w finale oraz w drodze do finału nagrodziła je wielkimi brawami. W grze mieszanej wspólnie z Szymonem Maciągiem (UKS Start Widełka) po rewelacyjnych wysoko wygranych meczach ćwierć i półfinałowych z powodu drobnej kontuzji nasza para musiała pogodzić się z porażką w meczu finałowym, choć wszyscy to właśnie ich typowali do złotego medalu.

Obecnie po Mistrzostwach to nasza para mixtowa zajmuje 1 miejsce na Ogólnokrajowej liście rankingowej.

Jessica również w grze pojedynczej w obecnym sezonie zajmuje 1 miejsce na Krajowej Liście Rankingowej.

Jessica wspólnie z drużyną podkarpacką zdobyła już Tytuł Mistrza Polski Województw Drużyn Mieszanych 2015.

Jest również aktualną Mistrzynią Podkarpacia w grach pojedynczych i w grze mieszanej.

Relacje z IMPMM 2015 na stronie Podkarpackiego Związku, na stronie Polskiego Związku Badmintona, oraz Organizatora OOZBAD. Szczegółowe wyniki meczów IMPMM 2015 na WYNIKI.

Film można obejrzeć na: Relacja a zdjęcia na FOTO oraz na https://www.facebook.com/uks.mixteam

Pod względem organizacyjnym tegoroczne IMPMM stały na bardzo wysokim poziomie a wszyscy uczestnicy mieli zapewnione komfortowe warunki do sportowej rywalizacji.

Do Mistrzostw zakwalifikowało się 126 zawodników i zawodniczek z 38 klubów z całej Polski w tym nasz klub z Tarnowca, który często był wymieniany przy zapowiedziach spikera.

Wyniki rywalizacji na Mistrzostwach Polski potwierdzają, że systematyczna i wytrwała praca przynosi oczekiwane efekty.

Ta praca to kilkaset godzin treningowych w sezonie (średnio 10 tygodniowo), rywalizacja i sparingi w Turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych w ośrodkach sportowych w całym kraju (Suwałki, Białystok, Kępno, Płońsk, Warszawa, …) jak również za granicą a powroty do domu z zawodów bardzo często mają miejsce po północy. Taki jest sport i aby wygrywać i osiągać sukcesy w skali krajowej trzeba ciągle doskonalić i rozwijać swoje umiejętności.

UKS MixTeam Tarnowiec

www.mixteam.pl

 

Dodatkowe informacje