Projekt interdyscyplinarny „Zdrowe żywienie”

W ramach interdyscyplinarnego projektu „Zdrowe żywienie” pracowały dwa zespoły w składzie: Estera Rudnicka, Gabriela Gadzała, Weronika Gałuszka, Patrycja Ziemska, Karolina Lula, Justyna Chudy, Kinga Winiarska, Daria Chudy, Patrycja Adamik, Izabela Roman. Koordynatorami tego przedsięwzięcia były mgr Joanna Walczak i mgr Magdalena Mazur.

Grupa biologiczna przeprowadziła ankietę dotyczącą uprawiania sportu w klasach II – V Szkoły Podstawowej i II – III Gimnazjum. Kolejnym etapem projektu było przygotowanie ćwiczeń dla najmłodszych dzieci a następnie przeprowadzenie ich w czasie długich przerw śródlekcyjnych. Dziewczyny przygotowały również scenkę na podstawie artykułu zamieszczonego w „Świecie wiedzy” pt. „Co jemy tak naprawdę?”. W czasie finału projektu została zaprezentowana analiza ankiety, plakat „Sport moim przyjacielem” oraz scenka detektywistyczna.

Zadaniem grupy matematycznej było opracowanie Piramidy Zdrowego Żywienia, zebranie informacji na temat zapotrzebowania energetycznego dla chłopców i dziewcząt w wieku 13 - 16 lat na jeden dzień, stworzenie przykładowego menu na jeden tydzień z uwzględnieniem wyżej wymienionego zapotrzebowania.

Na podstawie ułożonego jadłospisu grupa przygotowała listę zakupów,  zebrała informację na temat cen poszczególnych produktów  w czterech sklepach z terenu Gminy Tarnowiec i wykorzystując arkusz kalkulacyjny porównała rachunki za zakupy.
Na zakończenie przygotowano prezentację multimedialną na temat: „Jedz, aby żyć, a nie żyj, aby jeść”.

M. Mazur
J. Walczak