Mistrzostwa Podkarpacia MM 2015 - Jedlicze 21-03-2015

W sobotę 21-03-2015 r. na hali GOSiR w Jedliczu odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Badmintona w kategorii Młodzik Młodszy. W rywalizacji brało udział ok. pół setki młodych sportowców z 8 klubów województwa podkarpackiego z Mielca, Nowej Dęby, Widełki, Straszęcina, Rzeszowa, Dubiecka, Umieszcza i Tarnowca.

Organizatorami zawodów byli: UKS MixTeam Tarnowiec, Dyrekcja GOSiR Jedlicze oraz Podkarpacki Związek Badmintona.

Wśród zaproszonych gości obecni byli Wiceburmistrz Gminy Jedlicze Pan Kamil Kurowski oraz gospodarz obiektu Dyrektor GOSiR Jedlicze Pan Andrzej Piekoś. 

Którzy z wielkim zainteresowaniem śledzili zmagania młodych sportowców i byli pod dużym wrażeniem wysokiego poziomu rywalizacji.

Na wstępie Organizator Zawodów przedstawił - obecnych na zawodach - aktualnych Mistrzów Polski Województw Drużyn Mieszanych 2015, którzy w 01-go marca br. w Kępnie (w. Wielkopolskie) zdobyli Złoty Medal a na dzień 27 marca br. zostali zaproszeni na spotkanie do Rzeszowa z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Panem Władysławem Ortylem.  

Rywalizacja sportowa stała na bardzo wysokim poziomie a same mecze finałowe i półfinałowe dostarczyły niezapomnianych przeżyć i emocji. Nad prawidłowością Mistrzostw pieczę sprawował Sędzia Główny Zawodów Pan Piotr Skrzek z Dębicy.

Najlepszym zawodnikami Mistrzostw Podkarpacia 2015 zostali:

  • Jessica Orzechowicz (UKS MixTeam Tarnowiec) - 2 złote medale (gra pojedyncza i mieszana)
  • Szymon Maciąg (UKS START Widełka) - 2 złote medale (gra pojedyncza i mieszana)

W grach mieszanych również dla Tarnowca 3 miejsce wywalczyli:

  • Kamil Wyderka (UKS MixTeam Tarnowiec) / Anna Sawicka (UKS MixTeam Tarnowiec)
  • 2 Złote i 1 Brązowy medal dla Tarnowca na Mistrzostwach Podkarpacia MM 2015.

Wyniki zawodów oraz miejsca na podium w poszczególnych kategoriach dostępne na stronie WYNIKI.

Na zakończenie Dyrektor GOSiR Jedlicze Pan Andrzej Piękoś oraz Prezes UKS Tarnowiec Pan Krzysztof Orzechowicz wręczyli sportowe trofea zwycięzcom oraz podziękowali wszystkim - w tym trenerom - za uczestnictwo w Zawodach. Dyrektor GOSiR wyraził przekonanie, że hala w Jedliczu jeszcze nie raz będzie miejscem zmagań badmintonistów z Polski jak również  z zagranicy. 

Głowni sponsorzy zawodów: GOK Tarnowiec oraz Gmina Tarnowiec

Relacja z Mistrzostw również na stronach patronów medialnych Mistrzostw:

http://rbr.info.pl/?p=4830

http://www.jaslo4u.pl/mlodzi-badmintonisci-walczyli-w-jedliczu-o-mistrzostwo-wojew-newsy-jaslo-18463

oraz na: 

http://www.badminton-rz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=472:mistrzostwa-podkarpacia-modzikow-modszych-

 

Dodatkowe informacje