Projekt edukacyjny "Moja Gmina - Dzieje Parafii Tarnowiec"

23 lutego 2012r. zakończony został projekt edukacyjny realizowany przez: Sandrę Bożek, Annę Chudy, Justynę Pilczuk, Patrycję Budnik, Julię Wydrzyńską, Joannę Urbanik i Esterę Rudnicką. Prace prowadzone były pod opieką mgra Jacka Bracika. Grupa opracowała bardzo szczegółową historię parafii Tarnowiec oraz album, prezentację multimedialną i gazetkę obrazującą Parafię. Aby uatrakcyjnić swoje wystąpienie uczennice, dzięki uprzejmości ks. Kustosza, wypożyczyły i zaprezentowały „Inwentarz Parafii Tarnowiec”, pochodzący najprawdopodobniej z 1788 roku, sporządzony rękami ówczesnego proboszcza ks. Walentego Rawicz Karwowskiego.

Podsumowanie projektu odbyło się w obecności Pani dyrektor Ewy Żebrackiej, nauczycieli i społeczności uczniowskiej Gimnazjum.

Na prezentację przybyli zaproszeni goście, z ks. Kustoszem Jerzym Uchmanem na czele. Progi szkoły odwiedzili również ks. Aleksander Radoń, sołtys wsi Tarnowiec Stanisław Lawera, dyrektor biblioteki publicznej pan Wacław Kozdrój oraz rodzice uczennic prezentujących swoją pracę. Po zakończeniu występu rozległy się zasłużone brawa, głos zabrali Pani dyrektor i ks. Aleksander Radoń, którzy wyrazili swoje uznanie i docenili pracę zespołu. Również i pozostali goście nie kryli zadowolenia z wizyty w szkole.

J.Bracik