Przedstawienie „Królewna Śnieżka”

Zajęcia teatralne mają ogromny wpływ na rozwój dziecka, sprzyjają doskonałej atmosferze   w zespole oraz wpływają na integrację grupy. Działalność teatralna rozwija wyobraźnię, fantazję, twórcze myślenie dziecka, a także piękną, poprawną mowę. Rozwija również pamięć wzrokowo – słuchową poprzez częste powtarzanie roli w czasie uczenia się na pamięć, potem łączy ją z koordynacją ruchową na scenie. Efektem jest doskonalenie komunikacji werbalnej  i pozawerbalnej.

Zajęcia teatralne mają duży aspekt wychowawczy. Dzieci uczą się współdziałania w grupie, odpowiedzialności, mają świadomość, że od ich mobilizacji i indywidualnych działań zależy sukces całego zespołu.

W poniedziałek 5 marca uczniowie klasy II i III pod kierunkiem pani Barbary Stec  oraz Barbary Dziury przedstawili dla młodszych kolegów z przedszkola inscenizację pt. „Królewna Śnieżka”. Wśród wspaniałej scenografii uczniowie klas II i III zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie oraz piękne kostiumy i rekwizyty.

Podczas przedstawienia wszyscy, zarówno młodzi aktorzy jak i publiczność, wspaniale się bawili.

B.Stec, B. Dziura