Złoto dla Tarnowca w grze podwójnej na Śląsku 11-10-2014

     Ponad sto zawodników i zawodniczek z Polski oraz Czech wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona (OTB) 11-10-2014 w Pszczynie k. Katowic na Śląsku. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych U13, U15 i U17. UKS MixTeam Tarnowiec reprezentowały zawodniczki kategorii U13: Anna Sawicka i Jessica Orzechowicz.

Znakomicie spisała się para deblowa Jessica Orzechowicz  / Zuzanna Jankowska UKS Strzelce Opolskie, która wygrała wszystkie swoje mecze grupowe a swoją siłę pokazały w samym finale Turnieju wysoko pokonując przeciwniczki 21-11, 21-12  zdobywając tym samym Złoty Medal OTB. W tym sezonie Jessica i Zuzanna na 12 rozegranych meczy przegrały tylko jeden - z parą deblową z Białorusi.

W garach pojedynczych Jessica Orzechowicz zajęła wysokie 5 miejsce. Przegrała w ćwierćfinale po zaciętym trzysetowym pojedynku ze swoją partnerką deblową.

Bardzo dobrze na Turnieju spisała się również Anna Sawicka, która zarówno w grze podwójnej mieszanej jak i pojedynczej zajęła drugie miejsce w swojej grupie zdobywając cenne punkty do ogólnopolskiej listy rankingowej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje gra mieszana, w której para: Anna Sawicka / Przemysław Orszulak BKS Kolejarz Częstochowa pokonała dobrze grających przeciwników. Bardzo niewiele zabrakło (nieznaczna przegrana w pierwszym meczu)  do awansu do ćwierćfinału Turnieju.

Szczegółowe wyniki Turnieju znajdują się na:

http://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=69FD5A11-F89C-4C7B-BF02-A2C717291E84

Zdjęcia na: https://www.facebook.com/uks.mixteam

Ogólnopolska Lista Rankingowa:

http://www.badminton.com.pl/pzbad/images/turnieje/ListyKlasyfikacyjne/sk_mm.pdf

 

Dodatkowe informacje