Projekt Innowacyjny

W kwietniu 2011 trzydziestoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły rozpoczęła pracę w projekcie realizowanym przez Gminę Gorlice/ Oświatowy Zespół Ekonomiczno – Administracyjny/ w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013.
Priorytet III: Wysoka jakość systemu oświaty
Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia
Poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia – projekty konkursowe.

Gimnazjum w Tarnowcu jest jedną z sześciu szkół zakwalifikowanych do udziału w projekcie. Uczniowie pracują w trzech dziesięcioosobowych grupach: chemicznej pod opieką Pani mgr Magdaleny Mazur, fizycznej pod opieką Pani mgr Jadwigi Lach oraz matematycznej pod opieką Pani mgr Joanny Walczak realizując interdyscyplinarny projekt pod nazwą „Światło w życiu”.

Uczniowie mają przydzielone zadania, które realizują w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz z wykorzystaniem platformy edukacyjnej – fronter. Szkolnym administratorem platformy jest Pan mgr Stanisław Cichoń.

W ramach realizowanego projektu uczniowie biorą udział w zajęciach na Politechnice Krakowskiej. Są to 5-cio godzinne zajęciach na uczelni prowadzone przez pracowników naukowych. Zajęcia na uczelni mają przede wszystkim charakter zajęć laboratoryjnych oraz warsztatowych. Ponadto część uczniów brała udział w 6 – cio dniowym obozie naukowym, w Warszawie. Młodzież podczas pobytu uczestniczyła trzykrotnie w zajęciach w Centrum Kopernika. Ponadto zwiedziła Muzeum Techniki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Wilanów, Łazienki itp. Pozostali członkowie projektu wezmą udział w tymże obozie w miesiącach wakacyjnych lipiec – sierpień 2012.

W ramach projektu szkoła otrzymała zestaw pomocy dydaktycznych oraz środki czystości.

Finał obecnie prowadzonego projektu przewidziany jest na grudzień 2012. W dalszej kolejności uczniowie wraz z opiekunami pracować będą nad jeszcze dwoma wybranymi projektami.