Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Tarnowcu

„Babciu, Dziadziusiu, w dniu Waszego święta,
Życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta.”

Takimi i wieloma podobnymi wersami wierszy i piosenek uczniowie  Szkoły Podstawowej w Tarnowcu  uczcili Dzień Babci i Dziadka.

We  wtorek 24 stycznia 2012 roku odbyła się uroczysta akademia, na którą  uczniowie naszej szkoły zaprosili swoich Dziadków. Były wiersze,  piosenki oraz przedstawienia teatralne – „Śpiąca królewna” i „Księżniczka na ziarnku grochu”.

Dzieci ubrały się elegancko i przygotowały prezenty – drewniane aniołki, które własnoręcznie ozdobiły. Wystąpiły klasy: pierwsza, druga i trzecia. Wszyscy młodzi wykonawcy wykazali się dużym talentem i opanowaniem. Na ich twarzach nie było widać cienia tremy, w końcu mówili do swoich najbliższych. Dziadkowie patrzyli z dumą na swoje  wnuczęta. Na koniec uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor mgr Ewa Żebracka, która życzyła Dziadkom zdrowia i gratulowała takich wspaniałych wnucząt.
Po akademii dzieci zaprosiły swoich Dziadków na poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.
Uroczystość zorganizowali wychowawcy klas I-III: Mariusz Nazgowicz, Barbara Stec i Barbara Dziura.
Scenografię przygotowały uczennice klasy IIIa gimnazjum – Klaudia Kosiba i Magdalena Motkowicz pod kierunkiem p. Alicji Graseli. Zdjęcia wykonał p. Stanisław Cichoń.

Mariusz Nazgowicz
Barbara Stec
Barbara Dziura


Dodatkowe informacje