Indywidualne Mistrzostwa Polski w Badmintonie 2014 r.

     134  zawodników z 46 klubów z 16 województw brało udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych (IMPMM) w Głubczycach w dniach 23-25 maja br. Niecodzienny przebieg miała ceremonia otwarcia: wraz z burmistrzem miasta Mistrzostwa Polski otworzyła młoda parabadmintonistka z Kędzierzyna Koźle (na zdjęciu).

Wśród najliczniejszej 16 grupy zawodników z podkarpacia w mistrzostwach zagrała również zawodniczka UKS MixTeam Tarnowiec Jessica Orzechowicz. Zawodnicy i zawodniczki z 7 klubów podkarpackich wywalczyli prawo gier na IMPMM. Na Indywidualnych Mistrzostwach Polski można wystąpić maksymalnie w dwóch kategoriach. Zawodniczka z Tarnowca na Mistrzostwa Polski zakwalifikowała się do gier: pojedynczej oraz mieszanej.

W grze mieszanej Jessica razem z partnerem Szymonem Maciągiem (UKS Start Widełka) awansowali do rundy ćwierćfinałowej i ostatecznie zajęli wysoko punktowane V miejsce. W grze pojedynczej zawodniczka UKS Tarnowiec również osiągnęła dobry wynik zajmując 9 miejsce – najwyższe z rocznika 2002. Jest to dobry prognostyk na przyszłoroczny sezon, gdyż większość zawodniczek i zawodników w przyszłym sezonie będzie występować już w kategorii wyższej.

Ze względu na zmianę kategorii wiekowej parterki deblowej Jessici w sezonie 2013/2014, od przyszłego sezonu Jessica w grze podwójnej dziewcząt zagra wspólnie z Zuzanną Jankowską (MKS Strzelce Opolskie) również wysoko notowaną zawodniczką na liście krajowej.

http://www.badminton.com.pl/pzbad/images/turnieje/ListyKlasyfikacyjne/sk_mm.pdf

Zarząd UKS MixTeam Tarnowiec

 

Dodatkowe informacje