Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

W dniu 07-05-2014 w Straszęcinie zostały rozegrane Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Wśród najlepszych drużyn z podkarpacia rywalizowała również drużyna z 5 klasy naszej Szkoły. Skład drużyny SP Tarnowiec: Aleksandra Smalarz, Natalia Jakieła, Jessica Orzechowicz, opiekun: Jacek Barzyk.

Na ogólną liczbę ok. 50 szkół z Podkarpacia biorących udział w rywalizacji sportowej nasza szkoła zajęła wysoko punktowane (70 pkt.) 4 miejsce w województwie.

Nasza drużyna nieznacznie przegrała walkę o finał (2-3) z drużyną z Ropczyc, z którą wcześniej wygraliśmy w rywalizacji półfinałowej.
No cóż. Bywa i tak. To jest sport. Są zwycięstwa – muszą być także i porażki.
Należy zaznaczyć, że był to pierwszy udział sportowców z naszej szkoły w tych zawodach i jak na debiutantów przystało nie zawiedli. Za rok kolejne zawody IMS.
Jessica Orzechowicz wygrała wszystkie swoje mecze w grach pojedynczych a na tych zawodach występowała jako jedna z najlepszych zawodniczek z podkarpacia.
Zabrakło jej jednak mocniejszego wsparcia w grach podwójnych co było wymogiem awansu do ścisłego finału.
Mamy cały rok aby do przyszłorocznych zawodów jeszcze lepiej się przygotować.
Zawodniczki z naszej szkoły występowały jako najmłodsze na tej imprezie sportowej co brzmi optymistycznie w perspektywie startu w przyszłym roku na IMS.