Jasełka dla Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W Domu Pielgrzyma w Tarnowcu 7 stycznia 2012 roku uczniowie naszej Szkoły wystawili jasełka „Pójdźmy wszyscy do stajenki…”, przygotowane przez p. Edytę Koszyk z oprawą muzyczną pod kierunkiem p. Marty Kapały. Jasełka tradycyjnie rozpoczęły Spotkanie opłatkowe dla Przyjaciół Wyższego Seminarium w Rzeszowie. Widownię stanowili – jak co roku - Przyjaciele WSD z rejonu od Frysztaka do Gorlic oraz klerycy Seminarium w Rzeszowie wraz z Księdzem Opiekunem. Młodzi aktorzy podzielili się prawdą o Bożym Narodzeniu oraz rozterkami współczesnego człowieka – Europejczyka wskazując wartości, o których nie może zapomnieć w codziennym życiu. Uczniowie klas V i VI oraz gimnazjum za piękny występ zebrali gromkie brawa, co utwierdziło ich, że warto poświęcić swój wolny czas, aby rozwijając umiejętności zdobywać nowe doświadczenia i dzielić się swoją wiarą jak „chlebem”.

E. Koszyk

Dodatkowe informacje