Wigilia szkolna

Zgodnie z tradycją szkolną – przed świętami Bożego Narodzenia – 22 grudnia 2011 roku cała społeczność Zespołu Szkół Publicznych wzięła udział w Wigilii szkolnej. Spotkanie rozpoczęło się od jasełek „Pójdźmy wszyscy do stajenki…”, przygotowanych przez całą klasę VI a i uczniów klas piątych pod opieką p. Edyty Koszyk. Oprawę muzyczną przygotowała p. Marta Kapała z uczennicami szkoły podstawowej i gimnazjum. Jasełka przeniosły zgromadzonych do scen biblijnych ukazujących tajemnicę narodzin Bożego Syna, pokłonu pasterzy i Mędrców ze Wschodu, ale w znacznej części zatrzymały się w czasie współczesnym. Ukazały rolę chrześcijaństwa, Polski w dziejach Europy oraz podpowiadały człowiekowi XXI wieku na jakich wartościach budować swoje życie, relacje międzyludzkie. Po jasełkach Pani wicedyrektor mgr Renata Filip odczytała fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu, a po modlitwie Pani dyrektor mgr Ewa Żebracka złożyła wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia, po których szkolna wspólnota dzieliła się opłatkiem- Chlebem Miłości. Zgodnie z tradycją wigilijną wszyscy spróbowali żurku i ciasta, którymi częstowali niezawodni Rodzice i Panie z Obsługi.

Niech prawda o Bożym Narodzeniu trwa,
a Boża Dziecina niech nam błogosławi w Nowym - 2012 roku.

E. Koszyk

Dodatkowe informacje