Dzień Papieski 2013

    13 października br. w całej Polsce obchodzony był XIII Dzień Papieski, tym razem pod hasłem  JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ DIALOGU. W ramach obchodów Dnia Papieskiego 23 października cała społeczność szkolna wzięła udział we Mszy świętej odprawionej w Sanktuarium tarnowieckim, podczas której ksiądz Nikodem zachęcał uczniów, aby za przykładem błogosławionego Jana Pawła II wykorzystali czas nauki szkolnej jak najowocniej.

     Wzorem lat ubiegłych uczniowie klas od II do VI Szkoły Podstawowej w Tarnowcu udali się trzema autokarami z pielgrzymką, tym razem na górę Liwocz, zorganizowaną przez p. Edytę Koszyk. W ramach pielgrzymowania wszyscy dzielnie dotarli na szczyt góry po drodze mijając stacje drogi krzyżowej, a po chwili wytchnienia podziwiali panoramę z platformy widokowej. Wielu uczniów było po raz pierwszy w tym miejscu, a więc z zaciekawieniem oglądało również całoroczną szopkę. Po zachwytach nad pięknymi widokami wszyscy zostali zaproszeni na pyszną kiełbaskę z grilla i gorącą herbatę, przygotowane przez nieocenione Mamy. Na zakończenie pielgrzymowania pod Krzyżem Papieskim wszyscy odmówili różaniec, ulubioną modlitwę bł. Papieża Polaka. Pełni wrażeń i przeżyć ze wspólnego pielgrzymowania uczniowie wrócili do szkoły, aby poczęstować starszych kolegów i koleżanki kiełbaskami.

    Szkolny Dzień Papieski stał się okazją do hojności serca w różnych wymiarach, za którą bardzo dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy dla Rodziców: jednym dziękujemy za podarowanie  24 kilogramów kiełbasy, drugim za wsparcie finansowe oraz Mamom, które przygotowały poczęstunek. Podziękowania składamy także firmom przewoźniczym: GPGK Tarnowiec i „Jurek” Jasło za rabaty cenowe.

 

Dodatkowe informacje