Puchary i Medale dla Tarnowca z Gorlic i Ropczyc

    Siedmioosobowy zespół młodych sportowców UKS „MixTeam” reprezentował Tarnowiec w dwóch Turniejach Badmintonistów rozgrywanych w sobotę 16-11-2013 r. w Ropczycach oraz Gorlicach.

Najmłodsi: Szymon Smalarz (7 lat) i Kamil Wyderka (10 lat) - pod opieką rodziców - udali się do Gorlic na IV Jesienne Spotkania z Badmintonem organizowane przez Klub z Gorlic prowadzony przez Pana Dariusza Piekarza.

     Nasi najmłodsi badmintoniści dzielnie walczyli na kortach w Gorlicach. Był to ich debiut w tak dużej imprezie sportowej. Szymon Smalarz otrzymał od organizatorów Puchar, który został ufundowany dla najmłodszego uczestnika zmagań sportowych. Cieszy fakt, że najmłodszym zawodnikiem Turnieju okazał się właśnie MixTeam’iak  (Sic!)- zawodnik z Tarnowca. Nasi debiutanci rozegrali bardzo dobre wszystkie swoje mecze jednak są to dopiero ich początki w tej dyscyplinie i na wyniki musimy jeszcze trochę zaczekać.

    W tym samym dniu w Ropczycach miał miejsce Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików i Juniorów Młodszych w którym udział brały praktycznie wszystkie liczące się w tej dyscyplinie kluby z podkarpacia..

W Turnieju w Ropczycach uczestniczyli: Aleksandra Smalarz, Natalia Jakieła, Anna Sawicka, Jessica Orzechowicz i Eryk Głowacki.

    Bardzo dobrze spisali się młodzi reprezentanci UKS’u z Tarnowca

Złoty medal w grze deblowej wywalczyła Jessica Orzechowicz razem z partnerką z Nowej Dęby (MKS Stal Nowa Dęba) Beatą Mycek. Sukces jest tym większy, gdyż był to debiut tej pary w Turniejach Ogólnopolskich i jak widać bardzo udany debiut. Dziewczyny wygrały wszystkie swoje mecze pokonując wysoko swoje rywalki.

    Również w grze pojedynczej Jessica Orzechowicz spisała się bardzo dobrze i zdobyła medal brązowy ulegając w półfinale zwyciężczyni całego Turnieju (Natalia Róg – MKS Stal Nowa Dęba).

Na tym Turnieju Jessica występowała jako najmłodsza zawodniczka.

W grze mieszanej para Jessica Orzechowicz i Szymon Maciąg (UKS „Start” Widełki) również zajęli wysokie punktowane IV miejsce.

    Bardzo dobrze spisał się Eryk Głowacki, który wspólnie z partnerką z Rzeszowa Patrycją Domańską wywalczyli IV miejsce w grze mieszanej.

W grze pojedynczej Eryk Głowacki ostatecznie zajął 2 miejsce w grupie co będzie procentować punktami na liście w Krajowej Klasyfikacji Generalnej.

Bardzo dobrze spisały się również pozostałe uczestniczki Turnieju, dla których był to etap przygotowań się do zawodów szkolnych oraz Ogólnopolskich Turniejów Młodzików Młodszych.

Zarząd UKS MixTeam Tarnowiec składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, dzięki którym możliwe było uczestnictwo w tych sobotnich zawodach. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Justyny Smalarz, która zapewniła transport i sprawowało opiekę nad najmłodszymi zawodnikami UKS’u z Tarnowca.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia wkrótce na stronach:

http://badminton.gorlice.pl/

http://www.badminton-rz.pl/

Zapraszamy również na:

https://www.facebook.com/uks.mixteam

oraz do naszej  galerii: http://zstarnowiec.eu/uks-galeria

 

Dodatkowe informacje