VII Gminny konkurs „Z Aniołem w tle”

19 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu odbył się VII Gminny konkurs „Z Aniołem w tle”, którego Opiekunem była p. Edyta Koszyk. W konkursie wzięło udział ponad 90 uczniów ze szkół publicznych i niepublicznych z terenu naszej Gminy: SP Łajsce, SP Czeluśnica, SP Umieszcz, SP Tarnowiec, NSP Wrocanka, NSP Roztoki, Gimnazjum Tarnowiec, Gimnazjum Umieszcz. Tym razem w konkursie mogli wziąć udział także uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, a nowością była różnorodność prac konkursowych w poszczególnych grupach wiekowych: klasy I-III – szopka bożonarodzeniowa (płaskorzeźba), klasy IV-VI – choinka przestrzenna i klasy gimnazjalne - wieniec ozdobny na drzwi.
Prace konkursowe zostały ocenione w 4 grupach wiekowych prze 8-osobową komisję 16.12.2011r.

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA – klasy I-III SP
Kategoria wiekowa: klasa I
I miejsce – Emilia Dubiel - SP Tarnowiec
II miejsce – Jakub Trznadel - SP Tarnowiec
III miejsce – Otylia Żebracka - SP Umieszcz
Wyróżnienia otrzymali: Jakub Buczyński, Patryk Kuźnarowicz, Fabian Świszcz, Jagoda Jarecka, Dominik Bochnia, Julia Kozicka, Przemysław Buda, Julia Lorenc, Patrycja Sekunda.

Kategoria wiekowa: klasa II- III SP
I miejsce - Karolina Żebracka – SP Tarnowiec
II miejsce – Patryk Gradowicz – SP Łajsce
III miejsce – Miłosz Forystek – SP Tarnowiec
- Zuzanna Dziura – NSP Roztoki
Wyróżnienia otrzymali: Tobiasz Faber, Adrian Jakubowski, Aldona Michalska, Natalia Baran, Dagmara Dubiel, Natalia Jakieła, Klaudia Budnik, Gabriela Kraus, Wiktoria Świstak, Piotr Jasiński, Katarzyna Betlej.
Pozostali wykonawcy prac konkursowych za udział w konkursie otrzymali upominki.

CHOINKA – klasy IV-VI SP
Z 35 pięknych, oryginalnych choinek czołowe miejsca zajęły prace wykonane przez:
I miejsce – Patrycja Zięba – SP Tarnowiec
- Kacper Kozicki – SP Tarnowiec
II miejsce – Julia Jakubowska – SP Umieszcz
- Kamil Głód – SP Tarnowiec
III miejsce – Damian Goleń – SP Czeluśnica
- Gabriela Faber – SP Umieszcz
Wyróżnienia otrzymali: Julia Konieczny, Joanna Potyrała, Magdalena Kociuba, Patryk Soliński, Szymon Kupka, Gabriela Styś, Mateusz Białek, Daria Szerląg, Julia Czekańska, Natalia Kania, Grzegorz Konik, Karolina Sanocka, Damian Trznadel.
16-tu pozostałych uczestników otrzymało upominki za udział w konkursie.

WIENIEC OZDOBNY – Gimnazjum
I miejsce – Gabriel Baran - Gim. Tarnowiec
II miejsce – Kacper Kobak - Gim. Umieszcz
II miejsce – Miłosz Żebracki – Gim. Umieszcz
Wyróżnienia otrzymali: Joanna Filip, Żaneta Gałuszka, Joanna Karamon, Damian Wójtowicz, a 4 pozostałych uczestników odebrało nagrody za udział w konkursie.

Wszyscy uczestnicy nagrodzeni jak i wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy, zaś pozostali uczniowie otrzymali upominki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla wszystkich. Nagrody zostały zakupione z funduszu przyznanego przez Komisję Oświatową Urzędu Gminy Tarnowiec oraz przy wsparciu finansowym Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu- współorganizatora konkursu i Opiekuna konkursu.
Większość prac konkursowych – choinki i wieńce można zobaczyć w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu, a szopki na dolnym korytarzu w budynku hali sportowej.

E. Koszyk

Dodatkowe informacje