OTRZĘSINY 2013

My uczniowie gimnazjum, uroczyście ślubujemy, że w codziennej pracy nie będziemy szczędzić swoich sił, aby zdobyć rzetelną wiedzę, która będzie nam służyć w pracy dla dobra naszej Ojczyzny.
Swoim zachowaniem, pilnością w nauce i pracy oraz przestrzeganiem regulaminu szkolnego, damy wyraz szacunku dla tradycji naszej szkoły oraz świadectwo uczniowskiej kultury.
Na każdym kroku będziemy dbać o honor młodego pokolenia, starać się poznać historię walk narodu polskiego o wolność i demokrację, a tym samym kształtować w sobie cechy prawdziwego patriotyzmu.

24 października 2013r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym zostali przyjęci przez Panią Dyrektor mgr Urszulę Boratyn do grona gimnazjalistów.

Głos zabrali również uczniowie klas drugich, którzy zamienili gimnazjum na Olimp, gdzie władzę sprawuje potężny Zeus – przewodniczący szkoły. Aby zostać przyjętymi do grona kolegów – bogów pierwszoklasiści musieli zmierzyć się kilkoma zadaniami.

Afrodyta bogini piękności zadbała o piękno twarzy pierwszaków, Hades – bóg podziemia i Hekate – bogini ciemności przemycili dla nich z samego Gimnazjum nektar i ambrozję – napoje bogów. Atena – bogini mądrości i Hestia- bogini ogniska domowego sprawdziły intelekt kandydatów na bogów, a Herkules ich siłę. Apollo zadbał o godne szaty, a Terpsychore – jego muza poprosiła o pokaz tańca rozrywkowego, natomiast Amor sprawdził czy młodsi koledzy posiadają umiejętność kochania i okazywania miłości.

Wszyscy pomyślnie przeszli próby, a na koniec przyrzekli Zeusowi:

• sumiennie chodzić do szkoły!
  • nosić starszym kolegom toboły!
  • nigdy nie pchać się na stołówce!
  • zawsze przegrywać ze starszymi w siatkówce!
  • nie okupować łazienek!
  • nie podrywać starszym panienek!
  • nie zrywać się z lekcji!
  • nie dokuczać dyrekcji!
  • o komfort psychiczny dbać naszych nauczycieli!
  • po otrzęsinach pomóc starszym w sprzątaniu sali!!

J. Walczak