I Miejsce na Międzynarodowych Zawodach Badmintona w Danii

         Pierwsze miejsce w grze podwójnej zajęła Jessica Orzechowicz na Międzynarodowym Turnieju Badmintona w Danii, który rozgrywany był w dniach 18-20 X 2013Odense – mieście urodzin  Hansa Christiana Andersena – odległym od Tarnowca o ok. 1400 km. Odense to również miasto rodzinne znanej tenisistki polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. 

Jessica w grze deblowej wspólnie z partnerką z Czech (Nicole Hlusickova) wygrały wszystkie swoje mecze w tym dwa na przewagi w trzecim secie. Polsko-Czeska para deblowa pokonała wyżej notowane i rozstawione zawodniczki z Danii, kraju w którym badminton jest sportem powszechnym. W Danii dzieci trenują badminton również na lekcjach WF a reprezentanci tego kraju należą do światowej czołówki badmintonistów.

 W Międzynarodowym Turnieju Badmintona RSL udział brało łącznie ok. 1500 zawodników z Europy oraz Azji. Wszystkie mecze rozgrywane były od piątku do niedzieli na 34 boiskach. 

Jessica występowała w silnie obsadzonej grupie A jako jedna z najmłodszych uczestniczek tego turnieju, co widać na zdjęciach J.

W ciągu trzech dni rozegrała 13 pojedynków (razem 31 setów) – w grze pojedynczej oraz deblowej - przegrywając tylko dwa w grze singlowej w tym jeden w tie-break’u na przewagi (23-25).

W całym turnieju Jessica z 13 pojedynków 5 meczy grała po 3 sety i tylko 1 przegrała w…. końcowej fazie Turnieju.

Wyjazd na zawody do Danii został urozmaicony (w drodze powrotnej) pobytem w Tropical Islands pod Berlinem - http://www.tropical-islands.de/pl/

Szczegółowe wyniki turnieju oraz lista uczestników znajdują się na:

http://www.dgi.dk/Udover/Badminton/nyheder/LBS_18__-_20__oktober_%5Ba37998%5D.aspx

pod adresem:  Resultat LBS 2013  wyniki gry deblowej na str. 28

Wyjazd polskiej ekipy na Turniej do Danii organizował Środowiskowy Klub Badmintonowy Harcownik Warszawa przy współpracy klubu z Gorlic. Opiekę nad zawodnikami z Gorlic wraz z zawodniczką z Tarnowca sprawował trener Pan Darek Piekarz. 

Zarząd USK „MixTeam” Tarnowiec

 

Dodatkowe informacje