Pasowanie na pierwszoklasistę.

„My się szkoły nie boimy,
choć i praca czeka nas.
Śmiało do niej dziś wkroczymy,
bo nauki nadszedł czas.” 

Oto słowa, które śmiało może wypowiedzieć każdy pierwszoklasista. 4 października dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w Tarnowcu złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez panią dyrektor mgr Urszulę Boratyn.

 Ten podniosły akt poprzedzony został pięknymi występami oraz prawdziwym, poważnym egzaminem ze znajomości otaczającego świata.  Następnie dzieci otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy. Dumni pierwszoklasiści wysłuchali życzeń, składanych przez panią dyrektor oraz przez przedstawicieli rodziców i nauczycieli szkoły podstawowej i przedszkola.  Po oficjalnej części rodzice i dzieci spotkali się na słodkim poczęstunku.

Naszym drogim, wspaniałym pierwszoklasistom dedykujemy wiersz…

Chcę Wam życzyć na początek,
By nauka szła jak z płatka,
Żeby tyle było piątek,
Ile pszczół na polnych kwiatkach.
Żeby pochwał było tyle,
Ile szyszek w gęstym borze,
Żeby w szkole było milej
Niż nad rzeką lub nad morzem.
Uczcie się, jak mawiacie, „w dechę”
I niech z Was szkoła ma pociechę.

 

Dodatkowe informacje