Sparing z zawodniczkami z Sanoka

 W środę 02-X-br. UKS MixTeam Tarnowiec gościł  zawodniczki (Natalia, Kinga i Iza - uczennice 2 kl. Szkoły Średniej) wraz z trenerem z zaprzyjaźnionego klubu z Sanoka. Po krótkim powitaniu gości oraz prezentacji naszego UKS’u została przeprowadzona wspólna rozgrzewka oraz zajęcia doskonalące grę pojedynczą. Zawodniczki oraz trener zapoznali się z naszym systemem szkolenia oraz metodami doskonalenia umiejętności.

 W dalszej kolejności rozegrane zostały mecze sparingowe – tzw. Mini Turniej Badmintona „Sanok – Tarnowiec”.

Zawodniczki i zawodnicy zostali podzieleni do gier zgodnie z umiejętnościami i w miarę możliwości każdy zagrał min. jeden mecz w grze pojedynczej lub podwójnej. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jessica Orzechowicz, która wysoko wygrała wszystkie swoje mecze. Bardzo dobrze również spisała się Ola Smalarz wygrywając po zaciętej walce w trzecim secie z zawodniczką z Sanoka. Pozostali zagrali ze zmiennym szczęściem ale wszyscy wykazali dużą determinację, wolę walki i rozegrali dobre mecze. Z bardzo dobrej strony pokazał się najmłodszy uczestnik turnieju: Kamil Wyderka, uczeń IV kl. SP.

Mecze kontrolno-sparingowe mają za zadanie sprawdzenie umiejętności zawodników i zawodniczek na poszczególnych etapach szkolenia, przygotowanie zawodników do startów w turniejach oraz wzbogacenie i urozmaicenie zajęć treningowych.

Zarząd UKS MixTeam Tarnowiec

 

 

 

 

Dodatkowe informacje