Sukces klubu z Tarnowca na Mistrzostwach Podkarpacia Żaków – 2013

Mistrzostwa Podkarpacia Żaków (rocznik 2002 i młodsi) w Badmintonie jak co roku zgromadziły najlepszych młodych badmintonistów z całego województwa. W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki Rzeszowa, Mielca, Przemyśla, Nowej Dęby, Dubiecka, Dębicy, Tarnobrzegu oraz Tarnowca.

Największy sukces odniosła uczennica IV klasy  ZSP w Tarnowcu (pow. Jasielski) Jessica Orzechowicz, która zdobyła podwójny tytuł mistrzowski w grze pojedynczej dziewczyn oraz w grze mieszanej razem ze swoim partnerem Szymonem Maciągiem (UKS Strat Widełka pow. Kolbuszowski).

Ten podwójny sukces tym bardziej zasługuje na wyróżnienie, gdyż zarówno w grze pojedynczej, jaki i podwójnej wszystkie swoje mecze Jessica wygrała wysoko bez straty seta a w wynik meczu finałowego mówi sam za siebie (21-9, 21-4). Również w grze podwójnej-mieszanej przeciwnicy niewiele mieli do powiedzenia. Finał również zakończył się wysoką wygraną (21-11, 21-7) Jessici Orzechowicz (UKS MixTeam Tarnowiec) oraz Szymona Maciąga (UKS Start Widełka).

Gra podwójna-mieszana tzw. mixt była debiutem dla tej młodej pary w badmintonowej rywalizacji i był to jak się okazało bardzo udany debiut.

Wysokie piąte miejsce w rywalizacji gier pojedynczych na Mistrzostwach Żaków 2013 w Straszęcinie zajęła Ola Smalarz także uczennica IV klasy ZSP w Tarnowcu oraz reprezentantka UKS MixTeam Tarnowiec. Gra Oli jest coraz lepsza a doświadczenia jakie zdobywa na turniejach wojewódzkich i krajowych oraz systematyczna praca na treningach będą procentować w przyszłości. Ola należy do nielicznych zawodniczek, które uczestniczyły we wszystkich zajęciach treningowych UKS’u w sezonie 2012/2013.

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Podkarpacia znajdują się na:  http://www.badminton-rz.pl/. Zdjęcia można zobaczyć również na: https://www.facebook.com/uks.mixteam

Więcej o Mistrzostwach Podkarpacia Żaków można przeczytać na: http://www.badminton-rz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=350:mistrzostwa-podkarpacia-akow-straszcin-2013

W kończącym się już powoli sezonie 2012/2013 reprezentantka UKS’u z Tarnowca Jessica Orzechowicz w swojej kategorii wiekowej wygrała wszystkie cztery Turnieje Wojewódzkie oraz Turnieje poza naszym województwem: w Szczucinie, Suchedniowie oraz Szymbarku k. Gorlic. Wszystkie swoje mecze wygrała wysoko bez straty seta.

W przyszłym sezonie Jessi będzie już rywalizować w kategorii Młodzików Młodszych w grze pojedynczej oraz w grach podwójnych. W grze podwójnej-mieszanej Jessica będzie występować wspólnie z Szymonem Maciągiem z zaprzyjaźnionego klubu UKS Start Widełka k. Kolbuszowej.

Dzień wcześniej w sobotę 01-06-2013 w Suchedniowie k. Kielc rozegrany został Międzynarodowy Turniej o Puchar Gór Świętokrzyskich, w którym Jessica zajęła piąte miejsce pokonując m.in. utalentowaną reprezentantkę ze Słowacji i dopiero w ćwierćfinale przegrała mecz ze zwyciężczynią całego Turnieju reprezentantką Białorusi.

W grze podwójnej również piąte miejsce Jessica wywalczyła razem z Olą Smalarz pokonując w swojej grupie polskie i słowackie pary.

W dniach 24-26 V br. Jessica, jako jedna z najmłodszych uczestniczek reprezentowała Podkarpacie na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych. Był to jej debiut na Mistrzostwach tej rangi i w grze mieszanej z partnerem z Przemyśla rywalizację zakończyli na fazie grupowej. Należy zaznaczyć, że udział w Mistrzostwach Polski był wyróżnieniem dla tej młodej zawodniczki z Podkarpacia.

  Zarząd UKS MixTeam Tarnowiec

 

Dodatkowe informacje