IV miejsce w X powiatowym konkursie „English is easy”

W dniu 12 marca 2012 roku zostały rozdane nagrody X Powiatowego konkursu języka angielskiegoEnglish is easy, który odbył się w Zespole Szkół Miejskich Nr 3 - Gimnazjum Nr 2 w Jaśle 5 lutego 2013 roku.

Uczeń naszej szkoły Michał Lorenc zajął IV miejsce. W bieżącym roku szkolnym przystąpiła do niego młodzież klas VI z 22 szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego w łącznej liczbie 49 uczniów. Konkurs miał formę pisemną i składał się z 12 zadań sprawdzających wiedzę uczniów w zakresie słownictwa angielskiego. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczniowie mogli zdobyć 93 punkty. Zgodnie z regulaminem 3–osobowa komisja wyłoniła 7 laureatów – zdobywców miejsc od 1 do 5. Ponadto przyznano 3 wyróżnienia. Nagrodzeni uczniowie uzyskali ponad 65 punktów. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Jasła oraz wydawnictwo Pearson.