Srebrny i brązowy medal w Badmintonie

 Srebrny i brązowy medal w Międzywojewódzkich Eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie

13-14 kwietnia br. na hali sportowej w Medyce wszystkie czołowe kluby sportowe z Podkarpacia i Małopolski uczestniczyły w Międzywojewódzkich Eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych.

 

Wśród uczestników nie zabrakło również przedstawicieli UKS z Tarnowca, którzy jako najmłodsi w swoich kategoriach dzielnie spisywali się w rywalizacji ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami z innych klubów.

UKS MixTeamTarnowiec reprezentowali: Jessica Orzechowicz – w kategorii Młodzik Młodszy w grze pojedynczej oraz mieszanej i Eryk Głowacki w kategorii Młodzik w grze pojedynczej.

Eryk rozegrał bardzo dobre stojące na wysokim poziomie mecze a postępy w jego grze widoczne były praktycznie w każdym elemencie gry. Trafił jednak na starszych, bardziej doświadczonych zawodników i rozgrywki zakończył w fazie grupowej.

Jessica zagrała w dwóch kategoriach: w grze pojedynczej oraz mieszanej.

W licznie obsadzonej kategorii gier pojedynczych wygrała wszystkie swoje mecze grupowe a ponieważ równolegle grała również w grze podwójnej (mieszanej) to łącznie rozegrała 21 setów (6 meczy dwu-setowych i 3 mecze trzysetowe). Był to niemały wysiłek i w końcówce zmęczenie dało już o sobie znać a najważniejsze mecze (półfinały i finały) rozgrywane są pod koniec zawodów.

Bilans końcowy jest jednak bardzo korzystny: 7 meczy wygranych i tylko dwie porażki.

W kategorii gier pojedynczych Jessica zajęła III Miejsce i zdobyła brązowy medal. W drodze do półfinału pokonała starsze od siebie zawodniczki z Podkarpacia i Małopolski.

W kategorii gier podwójnych razem ze swoim kolegą Jakubem Kordkiem z UKS Jagiellonka Medyka sprawili niemałą niespodziankę zajmując II Miejsce w Turnieju Międzywojewódzkim. Wywalczyli tym samym awans na Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych, które rozegrane zostaną w Ostrowie Wielkopolskim 24-26 V br.

Organizacja Turnieju w Medyce stała na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym oraz sportowym.

Więcej zdjęć na:
https://picasaweb.google.com/102525387038798193306/EliminacjeMOdzikowIMiedzywojewodzkieEliminacjeMOdzikowWBadmintonieMedyka13042013?noredirect=1

Zarząd UKS „MixTeam” Tarnowiec

 

 

 

 

Dodatkowe informacje