Gminny Konkurs „Czy znasz najpiękniejsze legendy polskie?”

"Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów." Ta myśl Jarosława Iwaszkiewicza przyświecała organizatorom konkursu „Czy znasz najpiękniejsze legendy polskie?”. Odbył się on w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu dnia 8 kwietnia 2013 roku.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klasy II i III szkół podstawowych. Miał na celu zachęcenie dzieci do czytania literatury polskiej, przybliżenie treści najpiękniejszych legend oraz doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Uczestniczyły w nim reprezentacje szkół podstawowych z Glinika Polskiego, Łubienka, Nowego Glinika, Wrocanki i Tarnowca.
Test pisemny, dotyczący znajomości najpopularniejszych legend polskich, pozwolił wyłonić zwycięzców. Zostali nimi:

- w kategorii klas II:
I miejsce Mikołaj Biały z NSP w Nowym Gliniku
II miejsce Jakub Buczyński z ZSP w Tarnowcu
III miejsce Bartosz Misiołek z NSP   w Łubienku

- w kategorii klas III
I miejsce Piotr Jasiński z ZSP w Tarnowcu
Norbert Biały z NSP w Nowym Gliniku
Martyna Chochołek z NSP   w Nowym Gliniku

Dyplomy, nagrody i upominki dla wszystkich uczestników konkursu wręczyła Pani dyrektor ZSP w Tarnowcu – mgr Urszula Boratyn, która jednocześnie złożyła podziękowania za wkład pracy wszystkim Opiekunom uczniów.

Żywimy nadzieję, że miłość do czytania i szacunek dla przeszłości własnego kraju , zaszczepione w tak młodym wieku, pozwolą wyrosnąć uczestnikom konkursu na wartościowych Polaków.