2013 KONKURSY WIELKANOCNE ROZSTRZYGNIĘTE…

Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu to gospodarze Gminnych konkursów wielkanocnych, które odbyły się dnia 22 marca 2013 roku w świetlicy GOK-u. W konkursach: „Najładniejsza palma wielkanocna” „Symbole wielkanocne” wzięło udział 150 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum, 5 przedszkolaków oraz 9 kobiet z dwóch Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej Gminy. Organizatorem była Edyta Koszyk i Bartłomiej Smyka - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu.

Uczniowie w zespołach do 4 osób przygotowali palmy wielkanocne o wysokości od 2 do 3 metrów, dodatkowo chętni uczniowie klas IV-VI i gimnazjum wykonali pisankę. Palmy i pisanki zostały ocenione przez komisję w składzie: p. Urszula Boratyn, p. Ewa Żebracka, p. Magdalena Kopczak, p. Alicja Grasela, p. Ewangelina Olbrot, p. S. Gromek i ks. Paweł Białek - w czterech grupach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazjum i KGW. Wybór był bardzo trudny, gdyż poziom prac konkursowych był wyrównany.

W konkursach wzięli udział uczniowie z: SP Czeluśnica, SP Łajsce, ZSP Umieszcz, NSP Glinik Polski, NSP Roztoki, NSP Wrocanka, ZSP Łubno Szlacheckie, ZSP Tarnowiec oraz z Gminnego Przedszkola w Tarnowcu (szczegółowe informacje o zajętych miejscach w konkursach przez uczniów z wyżej wymienionych szkół na stronie www.gok.tarnowiec.eu).

Nasi uczniowie zajęli miejsca:
Kategoria: klasy I-III- spośród 14 prac konkursowych miejsca zajęły palmy wykonane przez:
I miejsce – Kacper Betlej, Piotr Jasiński, Michał Bożek, Kacper Latoszek – SP Tarnowiec
II miejsce – Julia Kozicka, Dominik Bochnia – SP Tarnowiec
II miejsce – Julia Lorenc, Michał Lorenc – SP Tarnowiec

Emilia Dubiel, Patryk Kuźniarowicz, Jakub Buczyński – SP Tarnowiec,
            Natalia Kosiek – SP Tarnowiec,
            Tymoteusz Kozioł, Gabriel Buczyński – SP Tarnowiec,
            Krzysztof Polak, Aleksandra Machowicz – SP Tarnowiec,

W kategorii klas IV-VI 12 palm walczyło o miano najładniejszej i tak miejsca zdobyli:
I miejsce - Patrycja Zięba, Szymon Kupka - SP Tarnowiec
II miejsce – Kacper Kozicki, Michał Sanocki, Jakub Krówka - SP Tarnowiec
III miejsce- Magdalena Kociuba, Kamila Żurad - SP Tarnowiec

Wiktoria Świstak, Gabriela Kraus - SP Tarnowiec
Adam Jasiński, Klaudia Wielobób, Mateusz Wojnar - SP Tarnowiec

W kategorii gimnazjum o miejsca walczyło 4 palmy, a wynik jest następujący:
I miejsce – Gabriela Grzyb, Aleksandra Smalarz – Tarnowiec
III miejsce – Paulina Bochnia– Tarnowiec

Pisanki oceniane były w 4 grupach wiekowych: klasa IV, klasa V, klasa VI i gimnazjum.

W klasie szóstej z 10 pisanek komisja wybrała najładniejsze i tak:
I miejsce – Szymon Kupka– SP Tarnowiec
II miejsce - Patrycja Zięba – SP Tarnowiec
III miejsce – Adam Jasiński – SP Tarnowiec
IV miejsce – Daria Szerląg– SP Tarnowiec

Wyróżnienia w kategorii klas IV-VI za pisankę otrzymali:
Karolina Wójcik, Natalia Goleń, Zuzanna Hap, Anna Sawicka, Klaudia Budnik.
19 uczniów otrzymało upominki za udział w konkursie.

W gimnazjum 24 pisanki walczyło o miano najładniejszej i tak:
III miejsce – Patrycja Garbarz – Tarnowiec
III miejsce – Jakub Gałuszka – Tarnowiec

Wyróżnienia otrzymali:
Jakub Wójcik, Grzegorz Tryniecki, Karolina Wojtyczek, Gabriel Baran, Paulina Bochnia.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody, zostali też ugoszczeni słodkim poczęstunkiem. Nagrodzenie wszystkich uczestników konkursu było możliwe dzięki środkom finansowym przewidzianym na organizację konkursu z Urzędu Gminy Tarnowiec oraz znacznemu wsparciu finansowemu przez GOK Tarnowiec. Zakup nagród był możliwy także dzięki sponsorom, którymi byli ks. Jerzy Uchman – Proboszcz tarnowiecki, Rada Rodziców ZSP Tarnowiec oraz Małżeństwo Nauczycieli z terenu naszej Gminy, którym serdecznie dziękujemy.

Podziękowania należą się także nauczycielom wspierającym uczniów oraz rodzicom, dziadkom, którzy pomagali w wykonaniu palm, spędzając twórczo wolny czas, a jednocześnie kultywując tradycję świąteczną.

Palmy wzięły udział w uroczystych procesjach podczas Niedzieli Palmowej w kościele w Tarnowcu, mogą być także podziwiane przez okres świąteczny w kościołach w Tarnowcu, Wrocance, Czeluśnicy oraz Łubnie Szlacheckim, stanowiąc element dekoracji.

Jeszcze raz dziękujemy wykonawcom wszystkich palm wielkanocnych i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.