Zespół KAMA kolęduje

       20 stycznia 2013r. zespół KAMA reprezentował naszą szkołę podczas XII Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle. Zespół wystąpił w składzie: Gabriel Baran, Roksana Cytron, Marcin Forystek, Marcin Kosiński, Patryk Machowski, Justyna Wójcik i gościnnie Sandra Bożek absolwentka naszej szkoły.

Uczniowie zaprezentowali trzygłosową pastorałkę pt.: „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”. Wykonanie utworu publiczność nagrodziła gromkimi brawami, a pan dyrektor i opiekunowie słowami uznania i gratulacjami.
Podczas koncertu można było usłyszeć 25 innych kolęd wykonanych przez solistów i zespoły młodzieżowe z okolicznych szkół. Gorąca i serdeczna atmosfera zachęciła wykonawców i publiczność do wspólnego kolędowania.
Na zakończenie każdy z uczestników i opiekunów otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek wręczany przez dyrektora szkoły i organizatorów konkursu.

 W tym samym dniu rano, dzięki gościnności Księdza Proboszcza Jerzego Uchmana, zespół KAMA wraz z zespołem TARNINA wystąpił podczas dwóch mszy w kościele parafialnym w Tarnowcu. Kolędy i pastorałki mogły tam zabrzmieć wyjątkowo dźwięcznie i donośnie dzięki profesjonalnemu nagłośnieniu ich przez Pana Grzegorza Szurka. To jednak nie koniec, tego samego dnia zespół wystąpił także podczas Jasełek, przygotowanych przez Panią Edytę Koszyk, wystawianych w Domu Pielgrzyma. W kościele i na Jasełkach do zespołu dołączyli także uczniowie szkoły podstawowej: Marlena Biernacka, Klaudia Budnik, Rafał Bukowski, Zuzanna Hap, Joanna Mazur i Małgorzata Płocic.
Za tak pracowicie spędzoną niedzielę i godziny wyczerpujących prób, wszystkim członkom zespołu należą się gorące słowa uznania.

Marta Kapała

Dodatkowe informacje