Święto Odzyskania Niepodległości

"Opowiedz nam, moja ojczyzno
Jak matka dzieciom ciekawym
O latach znaczonych blizną
Na wiekach chwały i sławy.

Wytłumacz nam, tak jak umiesz,
Skąd czerwień i biel sztandarów.
Niech ludzie żyją tu w dumie,
że taki wydał ich naród."

J. Szczepkowski „Opowiedz nam Ojczyzno”

10 listopada w Szkole Podstawowej, a następnie w Gimnazjum odbyły się uroczyste akademie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli historii przygotowała montaż słowno - muzyczny, przybliżający te radosne dla Polaków zdarzenia. Program artystyczny, zaprezentowany przez uczniów, mogli podziwiać także rodzice na spotkaniu z wychowawcami.

W dniu 11 listopada 2011 roku w tarnowieckim Sanktuarium odbyły się uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Tarnowiec, Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego i Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu. Uroczysty charakter Mszy Św. podkreślił również występ zespołu muzycznego GOK pod kierownictwem Pani Marty Kapały. Po nabożeństwie uczestnicy udali się na cmentarz wojenny, gdzie odbył się apel poległych i złożono kwiaty. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym i zespole muzycznym. Wykonali również okolicznościowe kotyliony dla uczestników uroczystości.

St. Cichoń