Pierwszaki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

„Biblioteka chroni przeszłość i tworzy przyszłość.” O słuszności tego stwierdzenia mieli możliwość przekonać się uczniowie klasy I a i I b, którzy 6 lutego odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle (filia II). Uczestniczyli tam w zajęciach bibliotecznych, wprowadzających do korzystania z Oddziału dla Dzieci. Pierwszaki zapoznały się z regulaminem biblioteki, rozmieszczeniem księgozbioru, a także z najciekawszymi pozycjami książkowymi. Dowiedziały się, w jaki sposób należy dbać o książki, aby służyły jak najdłużej. Zwiedziły wypożyczalnię, czytelnię oraz brały udział w zabawach sprawdzających znajomość baśni i książek dla dzieci. Na koniec przemiłe panie bibliotekarki wręczyły wszystkim pierwszakom drobne upominki – naklejki i zakładki do książek.

W dobie telewizji i Internetu książka nadal pozostaje najlepszym przyjacielem dziecka. Wycisza, uspokaja, porusza serce, uczy myślenia, rozwija wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Dajmy naszym dzieciom to, co dla nich najlepsze – nauczmy je kochać książki. Bo – jak mówi poeta -„Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nikt zapału do książek nie ostudzi.”

Dodatkowe informacje