Akcja czytelnicza CZYTAM SOBIE… POCIĄG CZYTELNICZY…

 Foto       W tym roku szkolnym – od drugiego półrocza- w akcji czytelniczej CZYTAM SOBIE – POCIĄG CZYTELNICZY  wzięli udział uczniowie drugich klas, którzy w drugim półroczu pierwszej klasy rozpoczęli akcję i uczniowie klas pierwszych. Samodzielne czytanie specjalnie zaproponowanych pozycji książkowych m.in. z serii  „Czytam sobie” poziom 1,2,3; „Książkożercy” poziom A, B, C lub „Młodzi Przyrodnicy”,  „Muminki”, „Operacja…”  doskonaliło technikę czytania, kształtowało nawyk czytania i wzbogacało wielopoziomowo rozwój edukacyjny uczniów.  Uczniowie za każdą przeczytaną przez siebie książkę zdobywali jedną pieczątkę lub naklejkę w wagoniku swojego taboru: POCIĄG CZYTELNICZY.  Czytelnicy z entuzjazmem polecali sobie nawzajem tytuły, które warto przeczytać, a nawet je rezerwowali. 

Drugoklasiści w nagrodę za udział w Akcji wybrali się 12 czerwca  pociągiem do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i Generatora Nauki GEN w Jaśle, gdzie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach. 20 czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich otrzymali pamiątkowe dyplomy, a za wzorowy udział dyplomy i nagrody książkowe.

Akcja CZYTAM SOBIE…  nie zakończyła czytania uczniom w domu  przez ich Rodziców, wręcz przeciwnie była zachętą do czytania wspólnego. Pierwszoklasiści  otrzymali  książkę „Wnuczka Antykwariusza”  Justyny Bednarek  z broszurą „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” dla rodziców w ramach III etapu kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” aby wzmocnić nawyk wspólnego czytania.

Pociąg Czytelniczy zakończył pierwszy –krótki- etap podróży, ale mamy nadzieję, że w wakacje zabierze wszystkich chętnych w dalszą podróż czytelniczą…

A po wakacjach wyruszymy w daleką i ciekawą podróż  naszym Pociągiem Czytelniczym…

Pamiętajmy zatem: KAŻDY KTO CZYTA JEST SUPER!!!

 

Dodatkowe informacje