Dzień języków obcych.

      W tym roku szkolnym w klasach I – III z okazji Dnia Języków Obcych chętni uczniowie wzięli udział w konkursie “Master of Words – Mistrz Słówek”, który odbył się 22 maja w sali informatycznej, bowiem uczniowie przystąpili do quizu, który został przygotowany w formie interaktywnej. W konkursie wzięło udział 26 uczniów, spośród których wyłoniono pięciu mistrzów.

Wszystkim mistrzom, wyróżnionym i dzieciom biorącym udział w konkursie w poniedziałek 10 czerwca zostały wręczone dyplomy i upominki przez Panią Dyrektor podczas spotkania na małej sali gimnastycznej.  

W klasach pierwszych zwycięzcami okazali się Kacper Ancygier i Jakub Urban, w klasach drugich: Oliwier Bonar i Laura Hap a w klasie trzeciej Zofia Kołbuc. Wszyscy mistrzowie otrzymali w nagrodę książkową ufundowaną przez Wydawnictwo Pearson z serii na podstawie filmów Disneya. Za zajęcie II i III miejsca wyróżnieni zostali uczniowie: Alan Zabawa, Dawid Sajdak, Alicja Dłuska i Laura Sanocka z klas pierwszych. Z klas drugich wyróżniono: Paulinę Zychowicz i Jakuba Sajdaka. Natomiast w klasie trzeciej Alana Fabra, Eryka Dzika i Sebastiana Tokarza. 

Dzień Języków Obcych w klasach starszych w tym roku miał formę praktyczną. Chętni uczniowie mogli się wykazać swoimi umiejętnościami językowymi oraz plastycznymi. Zadanie polegało na wykonaniu Lapbooka o dowolnej tematyce. Temat Spring time oraz Summer time cieszyły się największą popularnością. Po zebraniu prac wyłoniono zwycięzców: miejsce 1: Liliana Goleń uczennica klasy 5b, 

miejsce 2: Hubert Kołbuc uczeń klasy 6a, 

miejsce 3: Amelia Sieniawska uczennica klasy 5b. 

Prace uczniów są wywieszone na gazetce, może je oglądać cała społeczność szkolna. 

Wszystkim uczniom, którzy się zaangażowali, zostały wręczone dyplomy pamiątkowe oraz nagrody, które odebrali z rąk Pani Dyrektor. 

 Dodatkowo zostały wręczone dyplomy i nagrody z Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy z Języka Angielskiego ARCHIMEDES.PLUS-LINGUA, do której przystąpiło 27 uczniów z klas IV-VIII. 

Lista Laureatów: 

  • Szymon Ciepiela - uczeń klasy IV - Laureat I stopnia z Wyróżnieniem (uczeń uzyskał maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia) 
  • Igor Kaczorowski - uczeń klasy Va - Laureat I stopnia 
  • Borys Wierzbicki - uczeń klasy Va - Laureat I stopnia 
  • Zuzanna Szczypińska - uczennica klasy VIb - Laureat III stopnia 
  • Emilia Łuszcz - uczennica klasy VIb Laureat IV stopnia 
  • Oliwia Kozicka - uczennica klasy Va - Laureat IV stopnia 
  • Wojciech Kobak - uczeń klasy VIa - Laureat V stopnia 
  • Wojciech Gadzała - uczeń klasy VIII - Laureat V stopnia 

Gratulujemy wszystkim uczniom, ponieważ w tej olimpiadzie nie było przegranych. Wszyscy uczniowie odebrali nagrody z serii "Przystanek Alaska" oraz pamiątkowe dyplomy. 

Nauczycielki języków obcych: 

Joanna Kilarska, Iwona Michna i Izabela Roś 

 

Dodatkowe informacje