Pociągiem za „Pociąg Czytelniczy”…

Foto       12 czerwca ze stacji PKP Tarnowiec Drugoklasiści wyruszyli pociągiem do Jasła na wycieczkę. Wyjazd był nagrodą za udział w Szkolnej akcji „POCIĄG CZYTELNICZY”, w której uczniowie za każdą przeczytaną przez siebie książkę zdobywali jedną pieczątkę-naklejkę w wagoniku. A skoro nagroda, to bilety na pociąg ufundowała p. Edyta- bibliotekarka szkolna.

Czytanie książek, zdobywanie pieczątek było tak samo ekscytujące jak przejazd pociągiem. Drugoklasiści spacerkiem udali się do Oddziału Poczty Polskiej w Jaśle, gdzie zobaczyli jak wygląda praca urzędnika pocztowego, sami wysyłając widokówki z „Pozdrowieniami z Jasła”. Drugim punktem programu były warsztaty w Generatorze Nauki GEN Jasło. W Laboratorium Małego Naukowca uczniowie zostali zaproszeni do przeprowadzenia ciekawych eksperymentów przy wykorzystaniu substancji, które można znaleźć w każdej kuchni. Młodzi naukowcy z Tarnowca między innymi wywoływali erupcje kolorowych wulkanów, tworzyli tęczę, poznając tajniki zjawisk fizycznych i reakcji chemicznych. Był też czas na gry również i te planszowe w Mediatece. Po solidnej dawce wiedzy, a zarazem świetnej zabawie, przyszedł czas na drugie śniadanie.

Głównym celem wycieczki była Miejska Biblioteka Publiczna- Dział dla Dzieci i Młodzieży- gdzie uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach z biblioterapii „Jestem artystą…” w ramach akcji Czytania dzieciom „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” Następnie odwiedzili Dział dla Dzieci MBP, gdzie szukali nowych pozycji książkowych. Po ciekawych zajęciach przyszedł czas na lody dla ochłody, po których był krótki relaks wokół fontanny w Parku Miejskim. Po tylu atrakcjach nadszed czas, aby udać się na stację PKP, gdzie czekał szynobus relacji Jasło-Sanok, który zabrał Czytelników do Tarnowca. Autobusem szkolnym uczniowie bezpiecznie wrócili pod szkołę z refleksją, że warto czytać książki tak samo jak warto zwiedzać świat… nawet ten najbliższy nam.

Dodatkowe informacje