Dawid Sanocki zdobywcą 2. miejsca w Warszawie.

Logo     Bardzo niewiele zabrakło, aby Dawid Sanocki wygrał Centralny etap XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Za naszą i waszą wolność.” Gala Finałowa (IV etap) odbyła się na początku czerwca 2024 roku. Dawid to prawie weteran tego Konkursu, startując w zeszłym roku zdobył miejsce 11-13.

W tej edycji Dawidowi jednego punktu zabrakło do zdobycia pierwszego miejsca w Polsce. Warto podkreślić, że we wszystkich etapach Konkursu w skali całego kraju startowało prawie 10 tysięcy uczestników.

Zawody centralne składają się z czterech konkurencji:

I. HISTORIA ORĘŻA POLSKIEGO W SZTUCE
II. GEOGRAFIA MILITARNA 
III. BROŃ I BARWA
IV. EKSPONAT MUZEALNY, ZABYTKI I OBIEKTY HISTORYCZNE

Uroczystość Gali Finałowej odbyła się w Sali Muzeum Wojska Polskiego na Cytadeli w Warszawie.

Wielkie podziękowania należą się Rodzicom Dawida z wspieranie i towarzyszenie synowi na każdym etapie tego Konkursu.

Dawid przygotowywał się pod czujnym okiem mgr Jacka Bracika – nauczyciela historii.

 

Dodatkowe informacje