CZYTANIE NA POLANIE w Dworskim Parku.

Foto      „A kiedy człowiek uwielbia czytać otwiera się przed nim cały świat” (Regina Brett)

 Lubimy przyrodę i lubimy czytać…
I dotrzymujemy obietnicy…

Rok temu czytali uczniowie 3 klas, ale obiecaliśmy sobie, że za rok będzie nas więcej czytało w ramach Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie”, która realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Głównym założeniem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. I tak się stało… 

3 czerwca – w pierwszy dzień Tygodnia Czytania Dzieciom  - 5 oddziałów klas I-III w Dworskim Parku pod starymi drzewami rozłożyło koce, poduszki i rozpoczęło się Czytanie na Polanie. Klasy pierwsze i trzecia wsłuchiwały się w opowieści czytane przez Wychowawców, aby później jak inni uczniowie rozpocząć indywidualne czytanie przyniesionych przez siebie książek lub  wypożyczanych z „ławeczki parkowej”. Po czytaniu był czas na krótki relaks: rozmowy, zabawy balonami, a na końcu poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców z okazji Dnia Dziecka.

Na 4 godzinie lekcyjnej dołączyli uczniowie klas IV-VI i VIII, którzy po krótkim wprowadzeniu p. Edyty – bibliotekarki szkolnej oraz zachęcie do czytania w „każdym miejscu i o każdej porze” przez Wójt Gminy Tarnowiec Panią Agatę Augustyn sięgnęli po książki. W pozycjach dla siebie wygodnych uczniowie czytali z uwagą, tak, aby odkrywać nieznane… A towarzyszyły nam latające pszczoły, śpiewające ptaki oraz pracowite mrówki.

Czas szybko minął na czytaniu, integracji i obserwacji przyrody… I był to fajnie spędzony czas…#czytanienapolanie

Akcja „Czytanie na Polanie” była doskonałą okazją do promowania czytelnictwa i integracji naszej szkolnej społeczności.

Koordynator Akcji
Edyta Koszyk

 

Dodatkowe informacje